Bakan'dan müjde üstüne müjde!

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan bugün Samsun'a geldi.Samsun-Çarşamba Havalimanını inceleyen Bakan Arslan,Samsun’da önümüzdeki yıl projesi bittiğinde yeni terminalin yapımına başlanacağını söyledi.

Bakan'dan müjde üstüne müjde!
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan,Samsun’a önümüzdeki yıl projesi bittiğinde yeni terminalin yapımına başlanacağını açıkladı.

SAMSUN'DA İKİNCİ TERMİNAL


Samsun’da yeni bir terminal yapımına başlayacaklarını ifade eden Bakan Arslan, "Bugün Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve arkadaşlarımız ile birlikte hem havalimanında incelemede bulunduk hem de terminal binası ile ilgili de bilgi aldık. Ama biliniz ki bu işin içinden gelen bir arkadaşınız olarak, biz daha önce Samsun havalimanı terminali ile ilgili proje sürecini başlattık. Yeni terminal ile ilgili önümüzdeki yıl projeyi bitirir bitirmez yeni terminalin yapımına başlayacağız. Mevcut terminali dış hatlar terminali olarak kullanıp, yeni yapacağımız yeri de iç hatlar terminali haline getireceğiz. Çünkü biliyoruz ki, Samsun yılda 1 milyon 700 bin yolcu ile kalmayacak. Nasıl ki dünün rakamlarını 10’a katladık. Yarın inşallah biz diğer projelerimiz ile birlikte gelişen sanayisi ile Samsun’u daha da büyüttüğümüzde yolculuk sayıları en az bugünün 2 katına çıkacak. O zamanda bu terminalimiz bizim işimizi görmeyecek. Dolayısıyla bunun da tedbirlerini aldık. İnşallah önümüzdeki projeyi bitiriyoruz. İhaleyi de bitirip sonra da yeni terminal yapımına başlayacağız ki Samsun hak ettiği terminale kavuşsun" şeklinde konuştu.

Kulaktan dolma bilgilerde yorum yapan çok kişinin olduğunu belirten Bakan Arslan şöyle devam etti: 

"Ülkemiz havacılığı çok büyüyor ve gelişiyor. Ülkemiz havacılığının gelişmesine bağlı olarak da bugün biz 3 aylık onarımla Samsun pistini halletmiş olacağız ama uzun vadede o da Samsun’un işini görmeyecek. Samsun’un yolculuk sayıları 2 katına çıktığında Emergency pist karakterinde taksi yolu ihtiyacımız da olacak. Dolayısıyla onunla ilgili de süreci başlatacağız. Ancak o orta vadeli bir çalışmadır. Kulaktan dolma bilgilerle lütfen kafanızda bir şekli de oluşturmayın. Bilin ki bu işin sahipleri dün olduğu gibi bugünde bizim yakamızı hiç boş bırakmıyorlar. Dolayısıyla gereğini hep beraber yapıyoruz. Çünkü Samsun’a sahiplenmek sadece onların değil, sadece bizim değil, ecdadın bıraktığı mirasında omuzlarımıza yüklediği sorumluluktur. Bu sorumluluk çerçevesinde hem Başbakanımız Samsun’u çok önemsiyor, hem de Cumhurbaşkanımız bir proje adamıdır. Her projeyi hafızasında tutan bir liderdir" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER