Bakan Kılıç, Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda Konuştu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 15 Temmuz Cuma günü Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu bir grup subay tarafından başlatılan darbe girişiminde tüm Türkiye’nin bir demokrasi mücadelesi verdiğini söyledi

Bakan Kılıç, Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda Konuştu
Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı konuşmada Fethullahçı Terör Örgüt’üne sert mesajlar veren Bakan Çağatay Kılıç, “Ordumuzun başkomutanı, ülkemizin seçilmiş ilk cumhurbaşkanı, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın meydanlara çıkın, milli iradeye sahip çıkın talimatıyla buradayız. Her bir vatandaşımız yanındakiyle kol kola olacak. Bugün siyasi farklılık günü değil. Bu FETÖ örgütü yok olacak, yok olmaya mahkumdur. Başındaki de gelecek burada hesap verecek”  dedi.

“Biz Kendi Onurumuzu Her Türlü Haine Karşı Koruruz”


Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç , Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaarslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun milletvekilleri ve Cumhuriyet Meydanı'nda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarla bir araya geldi. Burada vatandaşlara seslenen Kılıç, “Öncellikle Allah sizden razı olsun.  Cumhuriyet meydanını yine bu akşam hınca hınç doldurmuş bir vaziyette tüm Samsunlu hemşerilerim bir araya gelmiş ülkemizi, milletimizi, milletin adamını, baş komutanımıza el uzatmaya çalışanlara direniyor. Bu bayrak bizim bayrağımız, bu devlet bizim devletimiz ve bu devleti bir araya getiren ve teşkil eden de bu aziz millet, Türki milleti. Biz kendi onurumuzu, namusumuzu, her türlü haine karşı koruruz ve korumakta da kararlıyız” açıklamasını yaptı.

“Bugün Siyasi Farklılık Günü Değil”

Hiçbir zaman mili iradeye uzanan ellerin karşısında geri kaçmadıklarını ve kaçmayacaklarını vurgulayan Bakan Çağatay Kılıç, şunları kaydetti: “Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Başbakanımızın hepinize selam ve sevgileri var. Biz hiçbir zaman milli iradeye uzanan ellerin karşısında durmaktan geri kaçmadık ve geri kaçmayacağız, her zaman dik duracağız. Cumhurbaşkanımızın bir sözü vardır; ‘diklenmeden dik durma.’ Bugün bu bayrağın altında hepimiz biriz. Hiçbir şekilde aramızda bir siyasi farklı düşünce yoktur. Biz burada birlik ve beraberlik içerisinde ordumuzun başkomutanı, ülkemizin seçilmiş ilk cumhurbaşkanı, 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın meydanlara çıkın, milli iradeye sahip çıkın talimatıyla buradayız. Bugün her bir kardeşim, her bir vatandaşımız yanındakiyle kol kola olacak. Bugün siyasi farklılık günü değil. Çünkü bu milletin namusuna uzanan ellerin karşısında bizim dik durmamız lazım. Şanlı Türk formasının üniformasını üzerine giyip de bu millete silah kaldıran Türk askeri değildir, Türk askeri olamaz. Bu anlamda bizim şanlı ordumuzun içerisindeki bu çürükleri, bu hainleri tek tek ayıklayacağız. Bunların ne ordumuzda ne aramızda yeri yoktur.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER