Bakan Demircan acili ziyaret etti

Ondokuz Mayıs Üniversitesinin (OMÜ) akademik yıl açılışı için memleketi Samsun’a gelen Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesinin acil servisini gezdi.

Bakan Demircan acili ziyaret etti

OMÜ'nün akademik yıl açılışına katılan Sağlık Bakanı Demircan, yoğun programına rağmen OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesinin acil servisini de ziyaret etti. Burada hasta ve yakınlarıyla sohbet eden Bakan Demircan, hastane yönetiminden bilgi aldı. Bakan Demircan, bu tür ziyaretlere büyük önem verdiğini belirterek, “Acil servisler günde milyonlarca insanımıza hizmet veren çok önemli birimlerimiz. Sağlık personelimiz de bu birimlerde büyük bir özveriyle görev yaparak insanımıza hizmet ediyor" dedi. Bakan Demircan, acillerin 'acil' durumlarda kullanılması konusunda vatandaşlardan duyarlılık ve hassasiyet beklediklerini ifade etti. 


Bakan Demircan, ayrıca hastanenin nöroloji servisinde tedavi gören Samsunlu iş adamı ve AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı İsmail Hut’u da ziyaret etti. Demircan, İsmail Hut’a geçmiş olsun dileğini ileterek, doktorlardan Hut'un sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Demircan’a Vali Osman Kaymak, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç eşlik etti. 


Daha önce de Ankara’da yoğunluğu fazla olan hastanelerin acillerini gece yarısı sürpriz şekilde denetleyen Bakan Demircan'ın fiziki koşulları, verilen hizmeti ve sorunları yerinde görüp çözüm üretmek üzere hastanelerde denetim ve ziyaretlerine devam edeceği öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2017, 08:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER