Bakan Akdağ darp edilen Samsunlu doktoru aradı

Samsun'da hasta yakının darp ettiği Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ümit Halıcı'yı sağlık Bakanı Recep Akdağ, arayarak 'geçmiş olsun' dileklerini iletti.

Bakan Akdağ darp edilen Samsunlu doktoru aradı
Bir hasta yakını tarafından hastanede darp edilen Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ümit Halıcı'yı, telefonla arayan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, geçmiş olsun teminnisinde bulundu.
Hastanedeki tedavisinin ardından evine istirahat eden Dr. Ümit Halıcı, Sağlık Bakanı Recep Akdağ aradı. Bakan Akdağ'ya olayın nasıl gerçekleştiğini ve sağlık durumu hakkında bilgi veren Dr. Halıcı, gösterilen hassasiyetten dolayı teşekkür etti. Bakan Akdağ'ın olaya gösterdiği hassasiyete vurgu yapan Halıcı, "Sağ olsun, Sağlık Bakanımız aradı halimi hatırımı sordu. Olayın nasıl meydana geldiğini kendisine izah ettim. Sonraki süreçte tedavimle ilgili bilgi verdim. Bakanımın araması bizi sevindirdi. Sahip çıkılmış olmak, ilgilenilmiş olmak güzel bir duygu" dedi.
Bu tip kötü hadiselerin önüne geçilmesini temennisinde bulunan Halıcı, "Sağlık camiasında hiç kimsenin canı böyle yanmasın. Kötü üzücü olayların olmamasını temenni ediyorum. Ben ucuz atlattığımı düşünüyorum ama ilgilenilmiş olmak Bakanımızın sahip çıkıyor olması bizi gerçekten çok sevindirdi. İnşallah güvenlikle ilgili gerekli düzenlemeler bir an önce hayata geçer, bu olayların tekrar yaşanmaz. Bundan sonraki süreçte beklentim bu tip olayların olmaması. Bu saldırıyı yapanların yanına kar kalmaması ve cezasını çekmesi gerekli" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER