Bahçeli'nin İftarı Öncesi 'Davet' Krizi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Samsun'da 28 Haziran Salı günü vereceği iftar yemeği, muhaliflerin yoğun olduğu Samsun'da adeta kriz yarattı

Bahçeli'nin İftarı Öncesi 'Davet' Krizi
MHP İl Başkanı Taner Tekin, "İftarımıza herkes davetlidir" derken, muhalif eski İl Başkanı Ömer Süslü, "Sözlü bir davet almadım. Ben katılmayı düşünmüyorum" dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 28 Haziran Salı günü Otogar karşısı Makro AVM alt katındaki Enis Düğün Salonu'nda gerçekleştireceği iftar yemeğine, Bahçeli tarafından görevden alınan eski İl ve ilçe başkanlarının yanı sıra, muhaliflerin de davet edilip edilmediği tartışmalarına neden oldu.

BAZI İSİMLERE ÖZEL DAVET

MHP İl yönetimi sosyal paylaşım siteleri üzerinden ve MHP üyelerinin tamamına SMS göndererek, tüm ülkücülerin ve Samsunluların Devlet Bahçeli'nin vereceği iftar programına davet ederken, kimi isimlerin telefonla aranarak özel olarak davet edilmesi, muhaliflerin de aranıp aranmadığı konusunda merak uyandırdı.

KATILMASINLAR TAVRIMIZ YOK

MHP İl Başkanı Taner Tekin, herkesi tek tek aramalarının mümkün olmadığını belirtirken, "Ancak gerek sosyal paylaşım siteleri gerekse mesajlar göndererek iftar programımıza herkesi davet ettik. Camiamız içinde herkes iftarımıza davetlidir. Bunun yanı sıra Samsunlu hemşehrilerimizin de Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin de katılacağı iftar programına davet ediyoruz. Bu noktada herhangi birine katılmaması yönünde bir tavrımız söz konusu olamaz" dedi.

SÜSLÜ’YÜ DE ARAYACAĞIM

Taner Tekin, "Görevden alınan il başkanı Ömer Süslü ve diğer ilçe başkanlarını da telefonla arayarak davet edecek misiniz?" sorumuzu ise, "Bütün üst kurul delegelerini tek tek arayarak, iftar programımıza davet edeceğim. Elbette Ömer Süslü'yü de üst kurul delegelerimiz olarak, davet edeceğim" diye konuştu.

SÖZLÜ DAVET ALMADIM, KATILMAYACAĞIM

Öte yandan MHP eski İl Başkanı Ömer Süslü, Bahçeli'nin verdiği iftar yemeği için sosyal paylaşım siteleri ve telefonla gelen mesaj dışında, herhangi birinden sözlü olarak bir davet almadığını belirterek, "Katılmak isteyen elbette katılabilir. Ama ben katılmayacağım" diye konuştu.

Gülsüm ATİK
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER