Bafra ve Çarşamba tramvaya kavuşuyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'dan bir müjde daha geldi. Yılmaz, raylı sistem hattının Çarşamba Havalimanı'ndan Bafra'ya bağlanacağını açıkladı. 2 yılın ardından hat Bafra ve Çarşamba arasına uzatılacak.

Bafra ve Çarşamba tramvaya kavuşuyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba’da Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneğinin geleneksel kaynaşma toplantısına katıldı. Göl Restoranda yapılan toplantıya ayrıca Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği Başkanı Sadettin Sarıoğlu, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz ve davetliler katıldı.
Toplantıda konuşan Başkan Yılmaz, raylı sistemi üniversiteye çıkardıktan sonra 2 sene içerisinde Çarşambaya kadar uzatacaklarını açıkladı. Yılmaz, “Üniversite öğrencilerinin Samsun’a olan ulaşımlarıyla ilgili sıkıntılarını hafifletmek için bazı tedbirler düşünüyoruz. Raylı sistemi Tekkeköy’e kadar getirdik. Aslında havaalanına kadar gelmesi yönünde talepler vardı ama bu arada öğrencilerin üniversiteye çıkamama taleplerinin daha acil ve öncelikli bulduk. Yeni Rektörümüz Prof. Fr. Sait Bilgiç hocam da bu konuyu bizden rica etti. Gücümüzü oraya yönelttik. Şu anda üniversite altına kadar gelen trenleri, üniversite kampüsüne kadar çıkartma çalışmalarını başlatmak üzereyiz. Trenler, üniversiteye çıktıktan sonra muhtemelen 2 sene sonra havaalanı-Tekkeköy arasındaki raylı sistem bağlantısı devam edecek. Onu takip eden zaman içerisinde de hafif raylı sistem Çarşamba’ya kadar uzatılmasıyla ilgili sürecin çalışmalarını yapıyoruz. Aynı şekilde hattın Taflan istikametine de uzatılması projelerinin hazırlıklarını yapıyoruz. Havaalanı-Çarşamba arasındaki proje hazırlıklarının da talimatlarını verdik. O hazırlıklar da yakında başlıyor.” dedi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER