Ayvacık Belediyesi Resim Sergisi Düzenledi

Ayvacık AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 101. yıl dönümü münasebeti ile ilçenin Orhangazi mahallesi karavan parkta Ecdadımızı Anıyoruz sloganı ile 18 Mart Çanakkale Zaferinin ruhunu anlatan resim sergisi düzenlendi.

Ayvacık Belediyesi Resim Sergisi Düzenledi

Resim sergisinin açılışına Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, Ak Parti İl Gençlik Kolları Yönetim kurulu üyesi Tolga Oğuz, İlçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kızılkan, Belediye Başkan Yardımcısı Refahittin Şencan, Fen İşleri Müdürü Vedat Yazıcı, Yazı İşleri Müdürü Fedai Altıkat, Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Servet Ünlü,Ak parti ilçe yönetimi ve öğrenciler katıldı.

Resim Sergisinin açılışını Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili  Turan Çakır, Ak Parti İl Gençlik Kolları Yönetim kurulu üyesi Tolga Oğuz, Ak parti İlçe Başkanı Kadir Kızlkan, Belediye Başkan Yardımcısı Refahittin Şencan ve Ak Parti  İlçe yönetim gerçekleştirdi. Açılış sonrası konuşma yapan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Servet Ünlü ‘’ Çanakkale zaferimizi hafızalarımızda, gönlümüzde daima canlı tutmak bizler için kutsal bir görev ve bir borç olduğu kadar geleceğimiz için de bir iftihar ve ilham kaynağı olmuştur. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi, saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyoruz. Ruhları Şâd mekanları cennet olsun.’’ dedi.

Ak parti İlçe Başkanı Kadir Kızılkan konuşmasında Çanakkale ruhuna değinerek ‘’ Bugünlere kolay gelinmediğinin bir göstergesidir bu sergimiz. Bu açıdan oldukça önemli bir sergidir. Allah bizleri Çanakkale’yi anlayan, Çanakkale ruhuyla yaşayan gençleri yetiştiren insanlar eylesin. Bugün dünden daha çok Çanakkale’yi anmaya ihtiyacımızın var. Tüm halkımızı sergimize davet ediyorum.’’ dedi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili  Turan Çakır ‘’ Çanakkale, türlü sıkıntılar içindeki bir milletin, çağın en güçlü devlet ve silahlarına karşı koyması ve dayanmasının gerçek bir destanıdır. Bu milletin var olma kavgası, kaygısıdır. Bu milletin esir edilemeyeceğinin anlaşılması, bağımsızlık duygusu, yedi düvele karşı azmidir. Öyle bir savaş ki dünya tarihinde eşi görülmemiştir. Çanakkale , vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. Ölmek için siperden sipere atlayarak ’Çanakkale’nin Geçilemeyeceğini’ ispat edenlerin zaferidir. Üzüntü ve gururu bir arada yaşadığımız 18 Mart Şehitler Günü’nde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, Vatanı ve Milleti için canını veren tüm şehitlerimizi saygıyla ve şükranla anıyor,  Allah’ tan rahmet diliyorum” dedi.

Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur’un yoğunluğu sebebi ile katılamadığı resim sergisi programı açılışa katılanların resim sergisini gezmeleri ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER