'Ay Yıldız etrafında kenetlenmeliyiz'

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ ve Spor Toto Süper Lig kulüplerinin başkanlarıyla, Şehitler Tepesi’ne yürüyerek 10 Aralık Cumartesi günü İstanbul saldırılarında şehit olanları andılar.

'Ay Yıldız etrafında kenetlenmeliyiz'

Bakan Çağatay Kılıç, İstanbul’da CVK Park Bosphorus Otel’de TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden kulüplerin başkanlarıyla bir araya geldi. Bakan Çağatay Kılıç, toplantı sonrası kulüp başkanlarıyla birlikte Şehitler Tepesi’ne yürüyerek, 10 Aralık Cumartesi günü yaşanan terör saldırılarında yaşamını yitiren şehitlerimiz anısına karanfil bıraktılar.

Şehitler Tepesi’nde bir açıklama yapan Bakan Çağatay Kılıç, 10 Aralık’ta gerçekleşen ve 44 şehit verdiğimiz terör saldırılarının, ülkenin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine karşı yapılan ihanet içerisindeki bir saldırı olduğunu belirterek, “Daha sonra askerlerimize karşı Kayseri’de yapılan bir terör saldırısı oldu. Dün de ihanet şebekesinin yine harekete geçmesiyle ülkemizdeki görevli Rusya Federasyonu Büyükelçisi’ne bir suikast gerçekleştirdiler. Tüm Rus halkına, Rus dostlarımıza başsağlığı diliyoruz. Ülkemizin birliği ve beraberliğini asla ve asla bu tip saldırıların, ihanetlerin bozamayacağının altını çizmek için bugün buradayız” dedi.

Spor ve futbol camiası olarak özellikle sporun birleştirici gücünün herkesin farkında olduğuna işaret eden Bakan Çağatay Kılıç, İstanbul’daki hain saldırının sonrasında farklı renklere gönül vermiş tüm taraftarların el ele, kol kola Şehitler Tepesi’ne geldiğini, farklı illerde, farklı yerlerde yürüyüşler düzenlendiğini ve teröre karşı birlik, beraberlik mesajı verdiklerini hatırlattı.

Bakan Çağatay Kılıç, Şehitler Tepesi’nden bütün kulüp başkanları ve yöneticileri olarak “Sporun birleştiriciliği ile bir araya gelmek durumundayız” mesajı verdiklerini vurgularken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta yaptığı “Milli seferberlik duygusuyla bir araya gelmek ve millete bölmeye çalışan hainlere karşı birliğimizi ortaya koymak durumundayız” açıklamasını hatırlattı. Bakan Çağatay Kılıç şöyle konuştu:

“İşte tam da bunu gerçekleştirmek üzere buradayız. Sayın Başbakanımız Kahramanmaraş’ta yaptığı konuşmasında bu teröristleri alçaklar olarak nitelemişti. Bu alçaklara, teröristlere karşı birlik ve beraberliğimizi en üst seviyede göstermek üzere buradayız. Hepimizin tek bir amacı var; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak. Ülkemizi, milletimizi bölünmez birliği ve bütünlüğü ile geleceğe taşımak. Bunun için hepimizin üzerine düşen sorumluluk var. Spor camiamıza, futbol camiamıza düşen en büyük sorumluluklardan biri de tribünlerdeki, sahalardaki birlik ve beraberliktir. Umut ediyorum ki, buradaki birlik ve beraberliğimiz tabiri caizse bir milat olarak kabul edilir. Tüm farklı renklere gönül vermiş olan taraftarlarımız bir arada hep beraber, huzur içerisinde birbirlerini destekleyerek takımlarını sahalarda destekleyecekler. Şunu unutmayalım; kulüplerin farklı renkleri tabi ki var. Formalarının üzerinde kulüp amblemleri mevcut ve taraftarları o renklere gönül veriyorlar. Ama tüm kulüplerimizin formalarının üzerinde bir ortak nokta var. Ay Yıldızlı Türk Bayrağımız. Bu bayrağın etrafında, bu bayrağın temsil ettiği değerler ve medeniyet etrafında birleşerek, kenetlenerek geleceğe yürüyeceğiz.”

“Yürümek bizim ecdadımıza olan borcumuz, torunlarımıza ve çocuklarımıza olan sorumluluğumuz” diyen Bakan Çağatay Kılıç, tüm taraftarlardan, kulüplerden, sporculardan da bu doğrultuda hareket etmelerini istedi. Spor medyasının üzerinde de büyük sorumluluk bulunduğunu kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, “Tüm basın camiasının üzerinde büyük sorumluluk var. Lütfen bu sorumluluğumuzun bilincinde olarak kenetlenelim, bir olalım, beraber olalım hep birlikte Türkiye olarak geleceğe yürüyelim. Bu millet için, bayrak için şehit olan şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Ülkemizin birliği daim olsun” şeklinde konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER