Avrupalı öğrenciler Samsun'da

Samsun Nedime Serap Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin (Denizcilik Lisesi) yaptığı Avrupa Birliği (AB) projesi kapsamında Fransa, Polonya ve İspanya'dan 15 öğrenci ve 6 öğretmen Samsun'a geldi.

Avrupalı öğrenciler Samsun'da

Nedime Serap Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yapılan I Change (Ben Değişirim) adlı AB Erasmus Projesi kapsamında Fransa, Polonya ve İspanya'dan 15 öğrenci ve 6 öğretmen Samsun'da bir hafta boyunca ağırlandı.

Misafir öğrenciler Türk misafirperverliğini, kültürünü, tarihini, geleneklerini ve kutsal mekanları yakından tanıma fırsatı yakaladılar. Nedime Serap Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden yabancı öğrenciler Samsun'un yanı sıra Amasya ve Kapadokya'yı gezme fırsatı buldular.
Proje ile ilgili bilgi veren Nedime Serap Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mümin Akça, "Projenin amacı; Irkçılık ve göçmen sorunları konularının araştırılması ve konuyla ilgili doküman hazırlanması, tüm paydaşların belirtilen konularda fikir sahibi olmaları ve bu konularda daha duyarlı olmalarının sağlanması. Tüm paydaş ülke öğrenci ve öğretmenlerinin farklı ülkelerin kültürünü, tarihini, mimari dokusunu, doğal güzelliklerini, dinini ve yaşam tarzlarını tanımalarına imkan sağlamak. Kültürel dayanışmanın, hoşgörünün ve insanlar arası iletişim sağlamanın dünyadaki bütün insanlığa barış ve huzur vereceği düşüncesinin yerleştirilmesidir. Yine proje amaçları arasında öğrencilerin grup çalışmasıyla birbirleriyle uyumlu çalışmalarını sağlamak, bilişim yeteneklerini geliştirmek, teknolojinin tüm imkanlarını kullanmalarını sağlamak ve işbirliğinin önemini kavramak yer almaktadır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2017, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER