Avrupa ve Türkiye Şampiyonları Kavak'tan Çıktı

Kavak Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü öğrencisi ve Kavak'ın sporcusu taekwondocu Arslan Demir, şubat 2016'da yapılan Kulüpler Avrupa Şampiyonasın da 57 kilogramda birinci oldu

Avrupa ve Türkiye Şampiyonları Kavak'tan Çıktı
Başarılı sporcu 30 mayıs 4 haziran tarihlerinde yapılan yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonasında 53 kilogramda Türkiye birincisi oldu.Kavak Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü'nde Kavaklı taekwondo sporcusu Arslan Demir, Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından Romanya’nın başkenti Bükreş’te 8-11 eylül 2016 tarihinde düzenlenen Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyon'asında 40 ülkeden 412 sporcunun katıldığı müsabakalarda 53 kilogramda Avrupa üçüncüsü oldu.

Hemşehrilerimle Gurur Duyuyorum
Başarılı sporcuları makamında ağırlayan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu hemşehrilerimle gurur duyuyorum bayrağımızı Avrupa da dalgalandırdılar diyerek konuşmasına şu şekilde devam etti; "Avrupa da ve Türkiye'de birincilikle ilçemizin adını Türkiye'ye ve Avrupa'ya duyuran sporcularımızı canı gönülden kutluyorum. Aynı zamanda onların bu başarısında çok büyük katkısı olan antrenörleri Nazım Demirci'yede ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Çam sakızı çoban armağanı kendilerine hediyemiz oldu. İlçemizde sporun her dalına Kavak Belediyesi olarak desteklerimiz devam ediyor. Başarıdan başarıya koşan sporcularımıza hayatları boyunca başarılar diliyorum" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER