Avrupa Gönüllü Hizmeti Toplantısı Yoğun İlgi Gördü

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Uluslararası İlişkiler Birimi (UİB) ve Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) Koordinatörlüğü’nün organize ettiği "Avrupa Gönüllü Hizmeti Tanıtım Toplantısı" yapıldı

Avrupa Gönüllü Hizmeti Toplantısı Yoğun İlgi Gördü
Avrupa Gönüllü Hizmeti Koordinatörlüğü ve OMÜ’lü öğrencilerin gönüllü olarak oluşturduğu Europan Voluntary Service (EVS) Samsun Grubu’nun hazırladığı toplantıya 550’nin üstünde kişi katıldı. Toplantının açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevilhan Mennan yaptı. Mennan, etkinliğin önemi ve katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve AGH’nin öğrencilere, Samsunlu gençlere kazandıracaklarına ilişkin düşüncelerini aktardı.
Uluslararası İlişkiler Birim Başkanı Doç. Dr. Nalan Kızıltan ise uluslararası gönüllü faaliyetlerinin kültürel alışveriş açısından önemine değinirken AGH Koordinatörlüğü’ne ve EVS Samsun Grubu’ndaki öğrencilere çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
UİB Şube Müdürü ve Erasmus+ Kurum Koordinatörü Emine Bol Yazıcı da Erasmus+ Ofisi ve UİB olarak AGH Programı’nı sonuna kadar desteklediklerini ifade etti.
OMU Uçak ve Uzay Mühendisliği öğrencisi ve EVS Samsun üyesi İbrahim Yıldız “Gönüllü Nedir” konulu sunumunu yaptı. Ardından, EVS Samsun ekibinin hazırladığı "Gönüllülük ve AGH" konulu video konuklara izlettirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER