'Avm'lerde de olacağız'

Kızılay Samsun Şube Başkanı Dr. Habip Demirel, “Önümüzdeki süreçte planımız Samsun’umuzun alışveriş merkezlerinde milletimizle iç içe olmak. AVM’lerde bize gösterecekleri noktalara büyük kumbaralar yerleştirmek istiyoruz” dedi

'Avm'lerde de olacağız'

Türkiye Cumhuriyeti’nin en zor zamanlarında, tüm Kızılay olarak birinci dereceden seferber olduklarını kaydeden Kızılay Samsun Şubesi Başkanı Dr. Habip Demirel, Kızılay’ın mevcut organizasyonu hakkında Gazete Gerçek’e bilgi verdi. Demirel yaptığı açıklamada, “Kızılay Türk Milleti’nin en çok güvendiği kurumlar arasındadır. Türkiye’nin tarihine baktığınızda bunu rahatlıkla görebilirsiniz. Kızılay, Türkiye’de yaşanan tüm felaketlerde adeta bir merhamet eli olarak milletin ve vatandaşların yanında olmuştur. Bu anlamda vatandaşlarımızda öyle bir kanı var ki, Kızılay’ın yanında olduklarını felaket olmasa da biliyorlar. Bugün Kızılay, Türkiye’nin her bölgesinde aktif olarak her türlü felakete ve olumsuzluğa hazırdır. Aynı şekilde Samsun için de öyle. Samsun’da artık daha da gözde, daha da farkında bir kurum olarak öne çıkmak arzusundayız. Bunun için göreve geldiğimiz günden beri yönetim kurulumuz ve tüm ekibimizle, Genel Merkezimiz koordinesinde yoğun olarak çalışıyoruz” dedi.

 

‘HERKESE TANITACAĞIZ’

Kızılay’ın Türkiye’deki varlık sebebini ve çalışmalarını yoğun olarak millete anlatma arzusunda olduklarını kaydeden Demirel, “Kızılay’ın Türkiye’de bir varlık sebebi vardır. Bunu herkes bilir fakat bunu hissetmeleri de önemlidir. Bu anlamda Kızılay’ı ve onun merhamet elini özellikle yeni nesillere aktarmak durumundayız ve buna mecburuz. Her çocuk Kızılay ile küçük yaşta tanışmalı ve böyle bir merhamet kurumundan haberdar olmalı. Bu kapsamda Samsun’da ve ilçelerinde çeşitli okullara ziyaret ve tanıtım çalışmaları yürütüyoruz. Bu çalışmalar kapsamında çocuklarımıza hem ilkyardım hem de Kızılay’ın faaliyetleri hakkında bilgi vererek, böylesine değerli bir kurumun varlığından ve dirliğinden haberdar olmalarını sağlıyoruz. Gittiğimiz okullarda, küçük öğrencilerimize küçük bir eğitim faaliyeti de düzenliyoruz. Keza aynı ziyaret kapsamında Kızılay’ı tanıtan kitapçıklarımızı da bırakıyoruz. Bu tanıtım ve farkındalık, bu milletin bekası için gerçekten çok önemlidir” şeklinde konuştu.

 

‘HAYIR ÇARŞIMIZ HER DAİM AKTİFTİR’

Felaket ve olağan üstü haller dışında dahil, yardıma muhtaçların yanında olduklarını vurgulayan Demirel, “Biz Kızılay Samsun olarak sadece felaketlerde değil, normal zamanlarda da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındayız. Bu anlamda Atakum’da faaliyet gösteren yeni binamızda hayır çarşımız mevcuttur. Bu hayır çarşımız tamamen sıfır giyim kuşam eşyalarıyla doludur. Bunların kaynağı ise Genel Merkezimiz ve hayır sever vatandaşlarımız, iş adamlarımızdır. Bu anlamda hayırseverlerin merhamet elini tüm ihtiyaç sahiplerine felaket olmasını beklemeden de ulaştırıyoruz” dedi.

 

‘AVM’LERDE OLMAK İSTİYORUZ’

Kızılay’ın her ne kadar resmi bir kurum olduğunu vurgulayan Demirel, aynı zamanda da en sosyal kurumlardan birisi olduğunu kaydetti. Demirel yaptığı açıklamada, “Biz bu milletin en merhametli ve en sosyal kurumlarından biriyiz. Bu anlamda bugünlerde gündeme aldığımız bir projemiz var. Henüz harekete geçmedik fakat taslağımız hazır. Bunu da buradan ilk kez Gazete Gerçek aracılığı ile kamuoyu ile paylaşmak isterim. Bizim önümüzdeki süreçte planımız Samsun’umuzun alışveriş merkezlerinde olarak, milletimizle iç içe olmak. AVM’lere, bize gösterecekleri noktalara büyük kumbaralar yerleştirmek istiyoruz. Bu kumbaralara vatandaşlarımız ihtiyaç sahiplerine aldıklarını atacaklar. Örneği vatandaşımız çocuğuna bir hırka, bir çift ayakkabı alıyorsa, ihtiyaç sahibi çocuklarımızı düşünerek birer çift de onlar için alacak ve paketiyle, ambalajıyla kumbaraya atacak. Bizim milletimiz hayırsever ve merhametli bir millettir. Bu kumbaraların dolup taşacağına inanıyoruz. Bu anlamda yakın bir süre içerisinde AVM yönetimleriyle konuşarak faaliyete geçmek istiyoruz. AVM yönetimlerimiz böyle güzel bir projeye bizden fazla sahipleneceklerini düşünüyor ve buna inanıyoruz” dedi.

Serhat TÜRK

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER