Atatürk, Kavak'ta düzenlenen törenle anıldı

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 78. yılında Kavak'ta düzenlenen törenle anıldı.

Atatürk, Kavak'ta düzenlenen törenle anıldı
Kavak Atatürk Parkı'nda düzenlenen anma törenine Kavak Kaymakamı Mevlüt Şekerci, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Necati Menek, İlçe Garnizon Komutan Vekili Üsteğmen Hüseyin Çoban, İlçe Emniyet Müdür Vekili Ömer Küllaç, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün anıtına çelenk konmasıyla başlayan anma etkinliğine Kaymakam Mevlüt Şekerci ve Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu çelenk bıraktı. Çelenk bırakılmasının ardından, sirenler çaldı, saygı duruşu gerçekleştirildi. Türk bayrağı göndere çekildikten sonra yarıya indirildi.

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, sevgi ve rahmetle andığını belirterek konuşmasına şu şekilde devam etti; "Türkiye Cumhuriyet'inin Kurucusu  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 78. yılında büyük bir özlem içerisinde anıyoruz. Bugün O’nun bizlere emanet ettiği ve ‘en önemli eserim’ diyerek nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti, her geçen gün büyümekte, bölgesinde ve dünyada en saygın ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır" ifadelerini kullandı.

Atatürk anıtı önündeki programın ardından Kavak Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda Kavak Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından hazırlanan anma programına protokol, davetliler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER