Atatürk heykelinin önüne otomobilini park etti, gözaltına alındı

Samsun'da gece yarısı kaldırımı ve koruma alanını aşarak Atatürk heykelinin önüne otomobilini park edip son ses mehter marşı çalan şahıs polis tarafından gözaltına alındı. İlginç olay çevredeki vatandaşlarca görüntüledi.

Atatürk heykelinin önüne otomobilini park etti, gözaltına alındı

Samsun  gece yarısı ilginç bir olay yaşandı. Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Parkı içinden yüksek sesle mehter marşı çalındığını ve bağırtıların geldiği duyan çevredeki vatandaşlar hemen olay yerine gitti.

Alkollü olduğu öne sürülen vatandaşın cadde üzerinden kaldırımı ve koruma alanına aşarak parkın içerisine Atatürk heykelinin önüne otomobilini park ettiğini gören vatandaşlar şaşkına döndü. Kapıları açık araçtan mehter marşı çalınırken o anlar ise cep telefonu kamerası ile görüntülendi. 'Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Yarın Ölüm Yıldönümü o bizi kurtardı' diye bağıran alkollü şahıs çevredeki, vatandaşlarla da ilginç diyaloğa da girdi.

Görüntüyü çeken kişi 'Sen otomobille buraya nasıl girdin' şeklinde seslenmesi üzerine, "Ben geçerim. Yaşasın Vatan, yaşasın Türk Milleti" diye bağırdı.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri zorlukla ikna ettikleri henüz ismi öğrenilmeyen kişiyi göz altına alınarak polis merkezine götürdü. Park içerisindeki otomobil ise otoparka çekildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER