Atakum'da Dua Gecesi..

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Mimar Sinan Camiinde düzenlenen ve Türkiye Kuran-ı Kerim Okuma Şampiyonlarının katıldığı Regaib Kandili ve Şehitlere Dua Gecesinde vatandaşlara kendi eliyle lokma dağıttı

Atakum'da Dua Gecesi..
Atakum Belediyesi tarafından kandil gecesi düzenlenen Regaib Kandili ve Şehitlere Dua Gecesi, Atakum halkını Mimar Sinan Camiinde bir araya getirdi. Akşam namazı ile yatsı namazı vakitleri arasında Türkiye Kuran-ı Kerim Okuma Şampiyonları Mustafa Özyılmaz ve Cihan Kodal’ın Kur'an-ı Kerim tilaveti eşliğinde gerçekleşen buluşmada, vatan için canını vermekten kaçınmayan aziz şehitler için dualar edildi.
Atakum Belediyesi tarafından Regaib Kandili ve Şehitlere Dua Gecesi düzenlendi. Mimar Sinan Camiinde, akşam ve yatsı namaz vakitleri arasında gerçekleştirilen dua gecesi kapsamında Türkiye Kuran-ı Kerim Okuma Şampiyonları Mustafa Özyılmaz ve Cihan Kodal’ın Kur'an-ı Kerim tilaveti eşliğinde dualar edildi. Şehitlerin anıldığı gecenin devamında Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, camiyi dolduran vatandaşlara kendi elleriyle lokma dağıttı. Yoğun katılımın sağlandığı gecede camii içerisinde yer bulamayan vatandaşlar, cami avlusuna da sığmakta zorlandı.
Regaib Kandilinin mübarek üç ayların habercisi olduğuna dikkat çeken Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, program çıkışında vatandaşlarla tek tek kucaklaşarak kandillerini kutladı. Başkan Taşçı, “Dini geceler, kucaklaşmanın, birlik ve beraberliğin, aynı dualarda buluşmanın zamanıdır. Ülke olarak birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan bugünlerde, mübarek Regaib Kandilinde ülkemiz için, milletimiz için dua ettik. Ülkemizi hedef alan şer odaklarının saldırılarında şehit olan askerlerimizi, polislerimizi dualarla andık. Bu vesileyle tüm hemşerilerimizin mübarek gecesini kutluyoruz. Edilen duaların kabul olmasını, ülkemizin birlik ve beraberliğinin daim olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER