Atakum'da 'dolar' kampanyası..Destek çığ gibi büyüyor

Atakum Belediyesinin dolar bozdurma kampanyasına destek çığ gibi büyüyor. Kampanyaya destek verenlerin adına Atakum Belediyesi tarafından fidan dikiliyor.

Atakum'da 'dolar' kampanyası..Destek çığ gibi büyüyor
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın döviz bozdurma çağrısı üzerine başlattığı ‘Dolarını Bozduranın Adına Fidan Dikimi’ kampanyası vatandaşlardan büyük destek görüyor.
Türkiye’nin bir finansal bir kuşatma altına alınmak istediğini söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Ülkemiz üzerinde haince planlar içerisinde olanlar, bunda başarılı olmak için her yolu deniyor. Doların hızla yükselmesi ve Türk Lirasının itibarsızlaştırılmaya çalışması da bu haince planlardan birisidir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu haince plan karşısındaki çağrısı üzerine milletimiz vatanına, parasına sahip çıkıyor. Biz de Atakum Belediyesi olarak bu birlik ve beraberlik çağrısına destek olmak istedik. Dolarını bozdurup Türk Lirasına çeviren vatandaşlarımızın adına fidan dikmeye başladık. Vatandaşlarımız da bu kampanyaya yoğun bir destek veriyor. 15 Temmuz’da Türk Milletini dize getirmek isteyenler, sanıyorlar ki o gün başaramadıklarını bugün dolar ile yapabilecekler. Türk Milleti, ülkesi üzerinde oynanan oyunları bozmak konusundaki gücünü kanıtlamış bir millettir” dedi.
Dolarını bozdurup Türk Lirasına çeviren Atakumlular, makbuzlarıyla birlikte soluğu Atakum Belediyesinde alıyor. AK Parti Yalı Mahalle Başkanı İbrahim Keskin ise bu kampanyaya ilk destek veren kişi olarak Başkan Taşçı tarafından teşekkür belgesi ile ödüllendirildi. Kampanyaya destek veren Atakumlulara teşekkür eden Başkan Taşçı, “Türk Lirasının değer kaybetmesine müsaade etmeyen, finansal bir kuşatma altına almak isteyenlere milletimiz yanıt veriyor. Tüm Atakumlulara bu kampanyaya verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER