Atakum'da Çanakkale Ruhu

Atakum Belediyesinin ‘Her Öğrenci Bir Hayat, Her Okul Bir Kitap’ projesi kapsamında Atakum Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin 'Çanakkale Zaferi' konulu şiirlerinden oluşan 'Çanakkale Zaferinin 101. Yılı' adlı kitabın gala gecesinde 'Çanakkale Ruhu' yaşatıldı.

Atakum'da Çanakkale Ruhu
Atakum Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Her Öğrenci Bir Hayat, Her Okul Bir Kitap’ projesinin ilki, ‘Çanakkale Zaferinin 101. Yılı’ konseptiyle Atakum Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencileriyle birlikte gerçekleştirildi. Çanakkale Savaşı ve Çanakkale Zaferiyle ilgili düşüncelerini kaleme alan 101 öğrencinin şiirlerine yer verilen proje kapsamında, öğrencilerin eserleri bir kitapta toplandı. Kitap için düzenlenen gala gecesinde ise Çanakkale ruhu yaşatıldı.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Atakum Belediyesi Kültür ve Eğitim Merkezinde düzenlenen gala gecesine Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum Belediyesi Meclis Üyeleri, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Erdoğan, TÜGVA İl Temsilcisi Hakan Durmuşoğlu, Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Yöneticisi Fatma Taşçı ile Atakum Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, velilileri, yöneticileri ve öğretmenleri katıldı. Öğrencilerin Çanakkale Zaferiyle ilgili düşüncelerinin, Çanakkale Savaşından görüntü ve fotoğraflarla süslenerek aktarıldığı filmin gösteriminin ardından, öğrenciler şiirlerini okudu. Şiirlerini okudukları sırada duygusal anlar yaşayan Atakum Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin bu duygu yoğunluğu salonda bulunanları da etkiledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER