Atakum’da ’23 Nisan’ coşkusu

Samsun Atakum Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen Çocuk Şöleninde doyasıya eğlenen çocuklar, unutulmaz bir gün yaşadı.

Atakum’da ’23 Nisan’ coşkusu

Samsun Atakum Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında gerçekleştirdiği Çocuk Şöleni ile ilçedeki çocuklara unutulmaz bir gün yaşattı. Çocuklar, şölende gerçekleştirilen sirk gösterileri, halk oyunları, animasyonlar ve çeşitli sahne gösterileri eşliğinde doyasıya eğlendi.

Atakum Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen 23 Nisan Çocuk Şöleni, bu yıl çok sayıda çocuğun katılımıyla dev bir organizasyona dönüştü. Atakum Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi spor salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı da çocuklarıyla birlikte katılarak yaşanan coşkuya ortak oldu. Sirk gösterileri eşliğinde heyecanlı anlar yaşayan çocuklar, Sihirbaz Erkin’in ilizyon gösterisi karşısında ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın daveti üzerine Samsun’a gelen, Kars’ın Sarıkamış Karaurgan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) öğrencileri de, şölene katılanlara yöresel halk oyunları ile coşturdu. Animasyon gösterileri eşliğinde devam eden şölen, 3 farklı seansta Atakumlu çocuklara eğlence dolu bir gün yaşattı.

Çocukların, geleceğin teminatı olduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Ülkemizin yarınları olan yavrularımızın, daha iyi şartlarda yaşamaları bizim önceliğimizdir. Bugün bulunduğumuz konumlar, oturduğumuz makamlarda yarın çocuklarımız olacak. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın geleceği için Atakum Belediyesi olarak ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Daha da güzel, daha da yaşanılabilir bir Atakum hedefimizin temelinde çocuklar var. Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu milletin çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bize yakışır bir şekilde kutlamak istedik. Her yıl gerçekleştirdiğimiz Çocuk Şölenimiz bu yıl yoğun ilgi gördü. Çocuklarımızı bir nebze dahi mutlu edebildiysek ne mutlu bize” diye konuştu.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER