Atakum’a devlet hastanesine onay

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Atakum ilçesine devlet hastanesi yapılmasına ilişkin talebe onay verdi. Atakum'da Eğitim Araştırma Hastanesi'nin ek binası olarak planlanan hastane ise kasım sonunda açılıyor.

Atakum’a devlet  hastanesine onay

Samsun'un Atakum ilçesindeki devlet hastanesi yapılması sorununa köklü çözüm bulunması çabaları nihayet sonuç verdi.

2018’DE YAPIMINA BAŞLANACAK

Atakum'a devlet hastanesi yapılmasına ilişkin İl Sağlık Müdürlüğü'nün talebine bakanlıktan onay geldi. Atakum Belediyesi'nin ilçeye yapılacak devlet hastanesi için yer temini yaptığı ve ilgili arsayı Sağlık Bakanlığı'na bildirdiği öğrenildi. Atakum'a devlet hastanesi projesi bu gelişmeler üzerine 2018 yılı yatırım programına alındı.

EK BİNA KASIM SONUNDA AÇILIYOR

Öte yandan Atakum'da 14 bin 585 metrekare taşınmaz üzerinde daha önce Kültür Merkezi olarak planlanan 11 katlı binanın Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin ek binası olarak hizmete girmesi çalışmalarında da sona gelindiği öğrenildi. Poliklinik alanları, 22 üniteli Diş Merkezi, 2 Ekipli A2 Tipi Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve KETEM'den oluşacak bu hastane için yapılan tadilat ve onarım çalışmalarının tamamlandığı öğrenildi. Samsun İl Sağlık Müdürü Yusuf Güney, polikliniklerden oluşan Eğitim Araştırma Hastanesi'nin ek binasının onarımını sürdüren firmanın kasım ayının 15'ine kadar yer teslimi yapacağını belirterek, "Kasım ayı sonuna doğru da açmayı planlıyoruz" dedi.

ŞEHİR HASTANESİNDE TAHSİS BEKLENİYOR

Öte yandan Samsun'da yapımı planlanan şehir hastanesinin yer tespitinin belirlenmesinin ardından tahsis çalışmaları halen devam ediyor. Orman İşletmesi'nden yer tahsisinin yapılmasının ardından hastanenin yapım ihalesi başlayacak.

TOPLAM YATIRIM 1.8 MİLYAR TL

Samsun'da 2003 yılından bu yana devralınıp tamamlanan ve başlanıp bitirilen sağlık yatırımları için şimdiye kadar 561 milyon TL kaynak kullanıldı. Devam eden yatırımların bitirilmesi ile birlikte toplamda 1,8 milyar TL yatırım yapılacağı belirtildi.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER