Atakum 2017'de bin 100 inşaat ruhsatı verdi

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 2017 yılında şimdiye kadar bin 100 inşaat ruhsatı verdiklerini söyledi.

Atakum 2017'de bin 100 inşaat ruhsatı verdi

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, Akyüz ailesinin müteahhitlerinin düzenlediği kahvaltı programına katıldı. Atakum'un gelişimi hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Taşçı, ilçenin cazibe merkezi haline geldiğini belirtti. 

Köksoy: "Çok çalışmak zorundayız”
Kahvaltı programında bir konuşma yapan AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy, "2019'da önemli bir seçim bizi bekliyor. İki tane önemli seçimimiz var. Yürüyeceğimiz bu yolda işimiz kolay değil. Çok çalışmak zorundayız” dedi. 

Taşçı: "İnsanın doğumundan ölümüne kadar hizmetlerimiz devam ediyor"
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı da, “Atakum'da her yıl 2 bin çocuk doğuyor. Belediye olarak hizmetimiz 'Hoş Geldin Bebek Projemiz’ ile başlıyor. Kreş, etüt merkezi, park alanları, halı sahalar, yurtlar, sosyal hizmetler derken belediye olarak cenaze hizmetlerine kadar bu hizmetlerimiz devam ediyor. Yani insanın doğumundan ölümüne kadar hizmetlerimiz her anlamda devam ediyor. Atakum Belediyesi vatandaşımızın her zaman yanında. Biz hizmet aşkıyla yollara düştük. Cumhurbaşkanımızın açtığı yolda yürüyoruz" diye konuştu. 

"Şehrin gelişimine büyük katkı veriyorsunuz"
Atakum'un Karadeniz'in en hızlı büyüyen ilçesi olduğunu belirten Taşçı, "Karadeniz'in fazla hızlı göç alan, en hızlı göç alan ilçesiyiz. Atakum bu bölgenin çekim merkezi. Atakum Karadeniz'in küçük İstanbul'u oldu. Farklı kültürlerinde buraya toplanması buranın kültürel zenginliğini ortaya çıkartıyor. Atakum Karadeniz'in lideri, geçen yıl büyümede Türkiye üçüncüsü, 2017 yılının ilk 6 ayında da ikinci olmuş bir şehir. Biz de bu hızlı gelişimin önünü açmak için projeler üretiyoruz. 2016 nüfus artışımız 12 bin. Bu yıl da 12-13 bin kişilik artış olacak. Yani her yıl Atakum ilçesine 1,5 Yakakent daha ekleniyor. Hızlı nüfus artışı, hızlı yapılaşma şehrin gelişimini sağlıyor. 2017'de şimdiye kadar alınan inşaat ruhsatı sayısı bin 100. Sadece 2017'de alınanlar. Devam edenler hariç. Ortalama bir ruhsatı 20 ile çarparsanız 22 bin konut yapar. Bir aileyi 4 kişi hesap ettiğimizde bu yaklaşık 100 bin insan yapar. Bu inşaatlar 2-3 yıl sonra bittiğinde Atakum'un nüfusu 100 bin daha artar. 200 binlik Atakum olur 300 bin. Onun için biz de çalışmalarımızı bu öngörülere göre yapıyoruz. Bu noktada sizlerin desteğiyle de Atakum Belediyesinin büyümesi ve gelişmesi devam edecektir” şeklinde konuştu.
Başkan Taşçı toplantıdan sonra slayt gösterisi ile Atakum'a yapılan hizmetleri anlattı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER