Asri Mezarlık'ta Temizlik Başlıyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürü Ali Kukuş, Asri Mezarlık'ta kuruyan ve mezarlara zarar verdiği tespit edilen ağaçların yanı sıra istinat duvarına yığılarak çevre güvenliğini tehdit eden ağaçların, Orman İşletmesi Müdürlüğü'nden uzman kişilerle birlikte kesileceğini belirtti

Asri Mezarlık'ta Temizlik Başlıyor

Asri Mezarlığın ferah ve düzenli bir mezarlık haline getirilmesi yönündeki çalışmalar yapılacağı belirtildi. Bir süre önce Samsun Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü'ne atanan Ali Kukuş, mezarlıktaki çevre düzenleme çalışmalarına kuruyan, mezarlara zarar veren ve doğu bölümündeki istinat duvarına yığılarak çevre güvenliğini tehdit eden ağaçlardan başlanacağını söyledi.

VATANDAŞLARA ZARAR VEREBİLİR

Bu hafta içerisinde Orman İşletme Müdürlüğü'nden gelecek uzmanlarla birlikte bu şekildeki ağaçların tespitine başlayacaklarını ifade eden Ali Kukuş, "Asri Mezarlığın doğu bölümünde duvara yaslanarak çevre güvenliğini tehdit eden ağaçlar var. Bu duvarın altında çarşamba günlerinde pazar kuruluyor. Olası bir fırtına halinde vatandaşlarımızın güvenliğinin tehdit altına gireceğini düşünerek, gelen talepler üzerine kurumuş, mezarlara ve çevreye zarar veren ağaçları kaldırma kararı aldık. Bunu tek başımıza yapmayacağız. Genç ve sağlıklı ağaçlara zarar vermemek için Orman İşletmesi'nden arkadaşların belirleyeceği ağaçları kaldıracağız" dedi.

ESTETİK KAZANDIRACAĞIZ

Temel felsefelerinin insanı yaşatmak olduğunu vurgulayan Ali Kukuş, "İnsanlarımızın canına ve malına zarar gelmemesi temel felsefimiz. Aynı şekilde vatandaşlarımız da yakınlarının mezarlarını özenerek yapıyorlar. Ağaç kökleri büyüdükçe mezarlara zarar vermeye başlıyor. Sağlıklı ağaçlarımıza zarar vermeyeceğiz. Kuruyan ağaçlarımızı kesmeyi planlıyoruz. Böylece mezarlığımıza da estetik kazandırmayı düşünüyoruz. Burası bir orman değil. İnsanlarımızın çok sık ziyaret ettikleri şehrin göbeğinde bir yer. İnsanlarımızın ferah bir ortamda mezarlık ziyaretlerini sağlamayı planlıyoruz. Ağaçları, dalları birbirine girmiş bir ortam da olmamalı" diye konuştu.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER