'Aslı astarı olmayan haberler'

Muharrem Göksel, Samsun’da bazı belediye başkanlarının istifasının istendiği yönündeki iddialarla ilgili, “Bu tip iddialar, durumdan vazife çıkartmaktan öteye gitmez. Söylenmeyen, resmi açıklaması olmayan şeylerin gündeme getirilmesi doğru değildir” dedi 

'Aslı astarı olmayan haberler'

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Samsun’da bazı belediye başkanlarının istifasının istendiği yönündeki iddialarla ilgili, “Bu tip iddialar, durumdan vazife çıkartmaktan öteye gitmez. Söylenmeyen, resmi açıklaması olmayan şeylerin gündeme getirilmesi doğru değildir” dedi 
 

Muharrem Göksel yaptığı açıklamada aslı astarı olmayan, dedikoduya dayalı bilgilerin AK Parti'ye zarar verdiğine dikkat çekti.

Son günlerde Samsun'da bazı belediye başkanları üzerinde yoğunlaşan istifa haberlerini eleştiren Muharrem Göksel, bu durumun parti içi rekabetten kaynaklandığını belirterek, "Ancak rekabette ahlaklı olmalı. Basın yayın organlarına istifa iddialarını servis edenler AK Parti'ye zarar vermektedir. Resmiyeti olmayan bir iddiayı ya da dedikoduyu gündeme getirmek doğru değildir. Bu şekilde yapılmaya çalışılan algı operasyonlarının tek bir amacı vardır o da partiye zarar vermektir" dedi. 
 
ASLI ASTARI OLMAYAN HABERLER 
 
Samsun'da istifası istenen belediye başkanı olup olmadığı ile ilgili de açıklama yapan AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, "Samsun'da kesinlikle hiç kimsenin istifası istenmedi. Böyle bir şey yok. Bir önceki seçime göre başarısız olan illerde belediye başkanlarının istifasının alınacağı yazılıp çiziliyor. Eğer kriter bu ise Samsun'da bizim hiç bir sıkıntımız yok. Çünkü bir önceki seçimde de, son seçimde de Samsun'un oy oranları gayet başarılıdır. Belediye başkanlarının istifasının istendiği iddiası kesinlikle doğru değildir. Ne bir belediye başkanımızın, ne ilçe başkanımızın ne de il başkanının istifasının istendiği iddiası doğru değildir. Bu tip iddialar, durumdan vazife çıkartmaktan öteye gitmez. Söylenmeyen, resmi açıklaması olmayan şeylerin gündeme getirilmesi doğru değildir. Sansasyonel haberlerle Samsun için canla başla çalışan belediye başkanlarımızın motivasyonunu bozmaya çalışanlar var. Ancak aslı astarı olmayan bu haberler ne bizlerin ne de belediye başkanlarımızın çalışma şevkini asla kıramaz, kıramayacak da. AK Parti teşkilatları ve belediye başkanları olarak biz 2019 için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Partimizi 2019 süreci ile sekteye uğratmak isteyenler, gündeme getirdikleri yalan haberlerle bizleri yolumuzdan alıkoymak niyetindeler" diye konuştu. 
 
PARTİNİN İKBALİ MENFAATLERDEN ÖNDEDİR 
 
Parti içi rekabetin ahlaklı şekilde yapılması taraftarı olduğunu da vurgulayan Göksel, belediye başkanlarının istifasının istendiği yönündeki aslı astarı olmayan bilgilerin dedikodu yolu ile kamuoyuna yayıldığını dile getirerek, şöyle konuştu: "Bu tip istifa iddiaları parti içi rekabetten kaynaklı olarak çıkartılıyor olabilir. Ancak biz rekabetin de ahlaklı olması gerektiğini, kimsenin şahsiyeti ile ilgili karalama yapılmadan olması gerektiğini söylüyoruz. Kim nereye aday olmak istiyorsa gördüğü eksiklikleri söylemeli ve daha iyi hizmet yapabileceğini ifade etmeli. Bunun dışında, mevcut belediye başkanlarını ya da ilçe başkanlarını aslı astarı olmayan itham ve bilgilerle yıpratmaya çalışmak doğru değildir ve bu durum sadece ve sadece partiye zarar vermektir. AK Parti'de bencilliğe yer yoktur. Partinin ikbali herkesin menfaatlerinden öndedir. Bu nedenle, son günlerde Samsun'da belediye başkanlarının istifası istendiği gibi iddialara kimsenin itibar etmemesini istiyoruz. Çünkü Samsun'da söylediğim gibi kimsenin istifası istenmedi.” 
 
GÖKSEL'DEN GİZLİ ZİYARET İDDİASINA AÇIKLAMA 

Öte yandan Muharrem Göksel, yaptığı açıklamada Samsun'a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz arasında Golf Sahasında gerçekleşen görüşmenin 'Gizli Ziyaret' olarak bazı basın yayın organlarında yer alması ile ilgili de konuşarak, şunları dile getirdi: "Hiç de gizli bir ziyaret değildi. Valinin, emniyet müdürünün, sayın Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Konya  Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile birlikte eşlerinin de katıldığı bir ziyaretin neresi gizli olabilir. Bu ziyaret tamamen dosthane bir ziyaretti. Gizli bir toplantı değildi. Dost muhabbeti idi." 
HABER MERKEZİ 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER