Askerlerin ailelerine ücretsiz psikolojik destek

Afrin operasyonunda bulunan Samsunlu askerlerin ailelerine psikolojik danışmanlar eşliğinde ücretsiz psikolojik destek hizmeti başlatıldı. Uygulamayı başlatan ise, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi.

Askerlerin ailelerine ücretsiz psikolojik destek

Operasyonda görev alan askerlerin ailelerine Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi'nden psikososyal destek hizmeti verilmesi kararı alındı. 

Samsun merkez ve ilçelerinde verilecek olan hizmette gönüllü uzman psikolojik danışmanlardan oluşan psikososyal destek ekibi görev alıyor.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şube Başkanı Oğuz Özat, “Milletimizin huzuru için görev yapan kahraman Mehmetçiğin operasyon bölgesinden ekranlara yansıyan görüntü ve demeçlerinde tek kaygılarının aileleri olduğu ve onların üzülmemesi yönündeki ifadeleri bizler bu çalışmaya itmiştir. 

Onların ailesi, bizim de ailemizdir. Psikolojik danışma ve terapi, uzun soluklu ve profesyonel, ücretli bir hizmettir. Biz psikolojik danışmanlar olarak uzmanlık alanımız dahilinde ve mesleki ehliyet sınırlarımız içinde operasyonda görevli askerlerimizin ailelerine destek vermeyi, milletimiz karşısında bir sorumluluk ve görev olarak görüyoruz. 

Ekibimiz, bölge halkımıza gerek şubemizde gerekse belirtecekleri adreste psikososyal müdahale kapsamında destek vermeye hazırdır. Bu bağlamda ailelerimiz Türk PDR-Der Samsun Şubesine saat 12.00-17.00 arasında uğrayarak psikolojik destek taleplerini arasında iletebilirler” dedi. 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2018, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER