Asarcık'ta At Yarışı Geleneği Sürecek

İlçelerdeki alt yapı, su ve yol yatırımlarını değerlendirmek, ilçelerin öncelikli sorunlarını yerinde tespit ederek sonraki 1 yılın programını yapmak amacıyla düzenlenen toplantılara Asarcık İlçesiyle devam edildi

Asarcık'ta At Yarışı Geleneği Sürecek

Asarcık Belediyesi Çay Bahçesinde yapılan toplantıya, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Asarcık Kaymakamı Hüseyin Tutuş, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Zafer Özata, AK Parti İlçe Başkanı Hami Karakaş, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, daire başkanları ile il ve ilçe belediye meclis üyeleri katıldı.


İNSANA DOKUNAN PROJELER

Yapılan ve yapılacak olan her işin Asarcık’ta yaşayan insanların hayatına konfor katmak için yapıldığını kaydeden Başkan Yılmaz, “Büyükşehir Belediyesi, alt yapı hizmetlerini yapan bir kuruluştur. Alt yapı hizmetleri denilince yol, su, kanalizasyon gibi büyük alt yapı projeleri akla geliyor. Ama bunun üzerine sosyal belediyecilik gereği insana dokunan projeleri de inşa etmek istiyoruz. Yerin altına yaptığımız işler de insana dokunuyor. İnsan suyu, tertemiz suyu tereddüt etmeden içiyorsa, insana dokunuyor demektir. Bunu önemsiyoruz. 3 yıllık süre içinde ilçede ve mahallelerde içme suyu sorunu diye bir şey bırakmamak istiyoruz. İçme suyunu artık konuşmak istemiyoruz. Elde olmayan sondaj vurup bulamama, bulsak da sağlığa elverişli olmaması gibi nedenler olmadığı sürece büyük oranda su meselesini gündemden düşüreceğiz. Yol meselesini de gündemden düşüreceğiz. Asarcık’ta 300 km grup yollarını 10 yıl bozulmayacak kalitede yapıp her şene para harcamayacağız. Çok kötü olan 30 kilometrelik yolu yapıyoruz. Geriye kalanları da zaman içinde yapabiliriz. Yoldan daha ziyade daha farklı şeyler isteyeceksiniz. Köyde durup şehirde çalışmak isteyeceksiniz. Veya daha iyi bir eğitim,  daha kaliteli hocalar, daha iyi sağlık alt yapısı isteyeceksiniz, gençlerin enerjilerini boşaltacak spor alt yapısı isteyeceksiniz. Bunlar gerekli hale gelecek. Hatta kültüre sanata dönük 3-4 köyün birleştiği yerde sanatsal kurslar, müzik, resim, el işi kursları isteyeceksiniz. Bunlar artık köylerde de olsun isteyeceksiniz. Turizme dönük eski camiler, okullar, konakları restore edelim diyeceksiniz. Bunları kültür evleri olarak hizmete açılım diyeceksiniz. Bazı alt yapı hizmetleri bitmeden bunları talep etme aşamasına gelemiyoruz. İnsanın ihtiyaçlarının sonu yok.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER