Artık seçim istemiyoruz

STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, iş dünyasının artık seçim istemediğini, ekonomik gelişmelere yoğunlaşılmasını beklediklerini açıkladı.

Artık seçim istemiyoruz

16 Nisan'da yapılan referandumun ardından iş dünyası ekonomideki daralmaya çözüm beklentisi arttı.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Başbakan Yıldırım'ın 2019 yılına kadar artık seçim olmayacağını söylediğini belirterek, "İşadamları olarak artık seçim meçim istemiyoruz" dedi.

STSO’nun Nisan ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı Aydın Özvatan başkanlığında dün yapıldı. Odanın çalışmalarıyla ilgili meclisi bilgilendiren STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, metal metalurji laboratuvarının çekirdek kadrosu için 6 personel alımının yapıldığını açıkladı. Odanın yeni hizmet binasının inşaatının da devam ettiğini kaydeden Murzioğlu, su basmanının 10-15 gün içinde döküleceğini belirtti.

SEÇİM İSTEMİYORUZ

16 Nisan'da yapılan referanduma ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Murzioğlu, "Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Başbakanımız artık 2.5 sene Türkiye'de bir seçimin olmayacağını söyledi. 3 Kasım 2019 tarihine kadar seçim olmayacak denildi. 2.5 sene bu memlekette seçim yok. Biz de artık seçim meçim istemiyoruz. Bugünkü iktidardan isteğimiz, teşviklerin artırılması. Çok yüksek faiz oranları var. Bunların düşürülmesi gerekiyor. 250 milyar lira para pompalayacağız deniliyor. Bankacı arkadaşlarla konuşuyorum parayı alıp kullananlar var. Bu kadar yüksek faiz oranlarıyla nasıl yatırım yapılacak ben de merak ediyorum. Yüzde 10-15'lerde kar marjı olana helal olsun der çıkarım. Artık hükümetin ekonomiye biraz el atmasını bekliyoruz" diye konuştu.

Gülsüm ATİK  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER