Apaydın Adaylığını Açıkladı

Canik Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Fevzi Apaydın, Samsun-Sinop 11. Bölge Esnaf Kefalet Kooperatifine adaylığını açıkladı

Apaydın Adaylığını Açıkladı

Samsun ve Sinop İllerinde Esnaf ve Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri genel kurullarını gerçekleştirdi. Son olarak Samsun Sinop 11. Bölge Esnaf Kefalet Kooperatifi nisan ayında yapılacak olan Mali Genel Kurulu’na seçim maddesi koydu. Yapılacak olan seçimde ise mevcut Başkan Fevzi Apaydın tekrardan aday olacağını söyledi.

ŞİMDİLİK RAKİBİ YOK

Bölge Birliği yönetiminde yer alan Türkeli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Necati Kalafat’ın seçimi kaybetmesi, Tekkeköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Osman Çıkış’ın da hayatını kaybetmesi ile Bölge Birliği seçime gidiyor. Mevcut Başkan Fevzi Apaydın 12 Nisan’da yapılacak olan Mali Genel Kurulda seçim yapılacağını kaydederken aday olacağını da belirtti. Apaydın’ın karşısına şimdilik rakip çıkmazken bazı isimlerin kulis çalışmasına başladığı dile getiriliyor.

KONAŞ KULİS YAPIYOR

Apaydın’ın yapacağı yönetim listesinin de seçimde etkili olacağı kaydedilirken kendisine rakip olacak isimleri de yönetime alacağı ifade ediliyor. Samsun Esnaf Odaları Birlik Başkanı Eyüp Güler, Samsun Sinop 11. Bölge Esnaf Kefalet Kooperatifi Bölge Birliğinden dolayı Konaş ile ters düşmüştü. Güler’in Bölge Birliği seçiminde nasıl bir yol izleyeceği belirsizliğini korurken Konaş’ın ise Apaydın’ın yönetime girmek için kulis yaptığı öne sürüldü.

 

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER