Ambulansla Arafat'a götürülüp hacı oldu sonra Hakka yürüdü

Samsun'da 64 yaşındaki Saadet Şenel, eşiyle birlikte gittiği hac farizasını yerine getirirken hastalandı.  'Hacı olarak ölmek istiyorum' demesi üzerine ambulansla haç farzlarından biri olan Arafat'a götürülüp hacı oldu, büyük uğraşlar sonrasında evine getirildi ama yaşama tutunamadı.

Ambulansla Arafat'a götürülüp hacı oldu sonra Hakka yürüdü

Samsun'da 64 yaşındaki Saadet Şenel, eşiyle birlikte gittiği hac farizasını yerine getirirken ağır bir şekilde hastalanmasına rağmen, isteği üzerine hacılık için son farz olan Arafat'a götürülerek hacı oldu ama yaşama tutunamadı.

Eşi Kadir Şenel ile birlikte hacca giden Tekkeköy ilçesi Büyüklü Mahallesi'nden Saadet Şenel, haç farizasını yerine getirirken ağır şekilde hastalandı. Hastanede tedavi altına alınan yaşlı kadının Türkiye'ye getirilmesine çalışılırken, 'Hacı olarak ölmek istiyorum' demesi üzerine çözüm aranmaya başlandı.

"MİLLETVEKİLİ YILMAZ, DEVREYE GİRDİ"

Hacı olmak arzusu olan kadının akrabaları ağır hastalığı öğrenmesi üzerine Samsun'dan harekete geçti. Diplomatik olarak yaşlı kadının kısa sürede ülkesine getirilmesi ve tedavisi için Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'dan yardım istendi. Milletvekili Yılmaz, Diyanet Başkanlığı ve çeşitli kamu kuruluşlarıyla yaptığı yoğun görüşmenin ardından,  yaşlı kadının hemen Türkiye'ye getirilmesi için imkan sağlandı.

"YAŞLI KADIN HACILIK ARZUSUNU DİLE GETİRDİ"

Diğer haç fazlarını yerine getiren yaşlı kadının Türkiye'ye hacı olmadan dönmek istemediğini belirtmesiyle, hacılıkta son farz olan Arafat'a gitmesi için özel bir ambulans ayarlandı. Doktorlar gözetiminde Arafat'a götürülerek hacı olması sağlandı. Ardından hemen uçağa götürülerek Türkiye'ye getirildi. 10 gündür Samsun'da yoğun bakımda tedavi altında olan Saadet Şenel, tüm müdahaleler rağmen kurtarılamadı.

MİLLETVEKİLİ YILMAZ, CENAZESİNE KATILDI

Yaşlı kadının tedavisi için Türkiye'ye getirilmesi için yoğun uğraşlar veren Milletvekili Yılmaz, Büyüklü Merkez Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına katılarak aileye baş sağlığı dileklerini iletti. Hacı olmak için büyük bir özlem duyan Saadet Şenel'in ölüm haberinin kendilerini derinden üzdüğünü belirten Yılmaz, ailenin acısını paylaştığını ifade etti. Saadet Şenel, mahalle mezarlığında toprağa verildi.

Gercekbizde.com

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 16:16

Mustafa Döver1

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER