Altın Fiyatları Yükseliyor!

Evlilik hazırlığı yapan çiftler dikkat. Altın fiyatları yükselişe geçti. Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, "Altın almak için elinizi çabuk tutun" diye uyardı

Altın Fiyatları Yükseliyor!

Amerikan Merkez Bankası’nın (FED) yılsonuna kadar faiz artırımına gitmeyeceğini açıklaması ve Japon Merkez Bankası'nın da parasal genişlemeye gitmeyeceğini açıklamasının ardından dolar Türk lirası karşısında düşüşe geçince, altın fiyatları yükselmeye başladı. Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, "Önümüz düğün mevsimi. Altınlarını henüz almayan damat adayları ellerini çabuk tutmalı" dedi.

DOLAR DÜŞTÜ, ALTIN YÜKSELDİ

Samsun Kuyumcular Odası Salih Özman altının gram fiyatının yurt içinde dolar kurundaki artış

eğilimiyle dün kapanışta 117,90 liradan işlem gördüğünü belirterek, Amerikan Merkez Bankası (FED)'in yıl sonuna kadar faiz artırımına gitmeyeceğini açıklaması ve Japon Merkez Bankası'nın da parasal genişlemeye gitmeyeceğini açıklamasının ardından dolar Türk lirası karşısında düşüşe geçince, altın fiyatlarının yükselişe geçtiğini söyledi.

ÇEYREK ALTIN 198 LİRA OLDU

Uzun vadede yükselişlerin devam edebileceği öngörüsünde bulunan Salih Özman, "Dolar fiyatı düşüşe geçince, değerli metallarde yükselme oluyor. Bu duruma ilk tepki veren de altın. Bir hafta önce 24 ayar altının fiyatı 112 lirayken şimdi ise 118 lira 50 kuruşa yükseldi.22 ayar bileziğin fiyatı 115 lira, çeyrek altın fiyatı 198 liraya çıktı" dedi.

YATIRIM İÇİN ALTIN TERCİH EDİLMELİ

Altındaki bu yükselişin yıl sonuna kadar devam etmesini beklediklerini ifade eden Özman, "Dünyada yatırım yapılmaya uygun fazla enstrüman kalmadı. İstihdama artırıcı bir yatırım. Bu yüzden altın ihtiyacı olanlar, fazla bekletmeden altın almalı. Yatırım amaçlı olarak da 2016 yılı sonuna kadar, altına para yatırılması daha doğru olacaktır" diye konuştu.Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER