Allah Akıl Versin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Adaylar arasındaki tek ülkücü, Koray Aydın" sözlerine muhaliflerin cevabı gecikmedi. MHP eski İl Başkanı Ömer Süslü, “Koray Aydın'a daha önce de 'fitne' demişti. Kimseye ülkücülüğümüzü tartıştırmayız. Allah kendisine akıl fikir versin” dedi

Allah Akıl Versin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısı çıkışında muhalif aday Koray Aydın'ın dün Meral Akşener'le ilgili "Cemaat tarafından destekleniyor" eleştirileri üzerine söylediği, "Koray Aydın Bey ülkü ocaklarından yetişmiş değerli bir dava insanıdır. Adayların içerisinde tek ülkücü kendisidir" sözlerine Samsun'daki muhaliflerden yanıt geldi.

AYDIN’A ‘FİTNE’ DEMİŞTİ

Bahçeli'nin Koray Aydın'a kongre sırasında aday olması nedeniyle söylediği "Fitnenin başını ezdik" sözlerini hatırlatan MHP eski Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, "Biz Koray Bey'in ülkücülüğünü de diğer adayların ülkücülüğünü de Meral Akşener'in ülkücülüğünü de, kendi ülkücülüğümüzü de kimseye tartıştırmayız" dedi. Bahçeli'nin ilk imzalar toplandığında Koray Aydın’ı partiyi CHP'lileştirmekle suçladığını da ifade eden Ömer Süslü, "Koray Bey'in 'paralel destekliyor' söylemi Devlet Bey'in hoşuna gitti. Onun için bunları söylüyor. Bunlar, muhalefeti bölme hareketi. Çok basit, çok ucuz oyunlar. Bu şekilde muhalefetin gücünü kırabileceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar" diye konuştu.

KİMSEYE TARTIŞTIRMAYIZ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi artık tanıyamaz hale geldiklerini söyleyen Ömer Süslü, "Sayın Bahçeli'nin daha önce söyledikleri ortada. Fitne dediği Koray Aydın'ı meclis başkan vekili, paralelci dediği Meral Akşener'i iki dönem meclis başkanvekili yapmıştı. CİA ajanı diye lanse ettiği Ümit Özdağ'ı genel başkan yardımcısı yapan da kendisi. İnsanlar bunlara artık gülüp geçiyor. Bizler artık genel başkanımızın düştüğü bu durumdan üzülüyoruz. Biz kimsenin ülkücülüğünü kimseye tartıştırmayız. Kendi ülkücülüğümüzü de ve Meral Akşener'in ülkücülüğünü kimseye tartıştırmayız" dedi.

ONLARIN OLDUĞU YERDE YOKUZ

Genel Merkez'in muhalif delegelerle ilgili bir disiplin soruşturması başlatacağının söylendiğini de dile getiren Ömer Süslü, "Sayın Bahçeli ve parti yönetimi hala şunu anlamamakta ısrar ediyorlar. Biz, bu koltuklardan vazgeçtik zaten. Türk milletinin geleceği için oturduğumuz koltuklardan ayrıldık. Onların olduğu yerde yokuz artık. Bunu anlamıyorlar. Bundan sonraki süreçte bu partinin hamallığına talibiz. 35 bin ülkücüyü bir kalemde yok saymak onları hain etmek çok kolay. Onların ne dediğini anlamaları lazım. Ne dediklerini anlamamakta ısrar ediyorlar. Partiyi küçülte küçülte yok etmenin peşindeler. Allah akıl fikir versin. Allah onlara hidayet nasip etsin" diye konuştu.

Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER