Alaçam’da yıkım başladı

Alaçam Belediyesi, ilçede bulunan metruk binaların yıkımına başladı.

Alaçam’da yıkım başladı

2016 yılında olduğu gibi bu yıl da metruk yapıların yıkım çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini belirten Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, “Alaçam Belediyesi olarak geçtiğimiz yıllarda başlattığımız metruk binaların yıkım çalışmasını bu yıl da hız kesmeden devam ediyoruz. 


Birçok tarihi yerleşim yerlerine sahip olan ilçemizde terk edilmiş ve metruk bina sayısı bir hayli fazla. Görüntü kirliliği oluşturmasının yanı sıra sosyal risklere de yol açan binaların yıkım çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Sahipleri tarafından terk edilmiş ya da kullanılmayan bu binalar, zamanla madde bağımlıları tarafından mesken tutuluyor. Zaman zaman çocukların oyun alanı olarak da kullandığı yıkılmaya yüz tutmuş olan bu yapılar, can güvenliği tehlikesini de taşıyor. Metruk yapıların bulunduğu mahallelerdeki aileler, kendi çocukları için haklı olarak endişe etmeye başlıyor. 


İlçenin farklı mahallelerindeki bu metruk yapılara, belirlediğimiz program çerçevesinde müdahale ediyoruz. Mahalle mahalle araştırarak muhtarlarımızda istişareler yaparak, vatandaşlarımızdan gelen talepleri değerlendirerek yasal işlemlerinin yapılması ardından yıkıyor, ardından alanı ve çevresinin temizleyerek daha yaşanılabilir bir hale getiriyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2017, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER