Alaçam'da Engelliler Haftası Kutlandı

Samsun'un Alaçam ilçesinde düzenlenen etkinlik çerçevesinde 'Engelliler Haftası' kutlandı

Alaçam'da Engelliler Haftası Kutlandı

Engelliler Derneği tarafından Alaçam Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtına çelenk sunma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören engelli vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

Alaçam Cumhuriyet Meydanı'ndaki programa Garnizon Komutanı Murat Şenyurt, Belediye Başkanı Hadi Uyar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Güreş, İlçe Müftüsü Ali Toprak ve ilçe halkı katıldı.

Yapılan törenin ardından Alaçam Engelliler Dernek Binası'nın açılışı gerçekleştirildi. Alaçam Engelliler Derneği Başkanı Vahide Topal yaptığı konuşmada, dernek olarak amaçlarının engellilerin sosyal hayata adaptesini sağlamak, sosyal, kültürel faaliyetler yanında engelli hakları, engellilerin sorunları ve çözüm yolları ile ilgili konularda çalışma yapmak olduğunu söyledi.

Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar ise 'Engellilik doğuştan değildir. Her an bizlerde birer engelli vatandaş olabiliriz. Ben bu vesile ile tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Günü'nü kutluyor, belediye olarak her türlü desteğe hazır olduğumuzu bilmelerini istiyorum' dedi.

Belediye Başkanı Hadi Uyar, kapalı pazar yeri altında bulunan bir ofisi derneğe tahsis ettiklerini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER