Alaçam'da Engelliler Haftası, Düzenlenen Törenle Kutlandı

Engelliler Derneği tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, engelli vatandaşların katılımı ile dernek binasının açılışıyla devam etti.

Alaçam'da Engelliler Haftası, Düzenlenen Törenle Kutlandı
Cumhuriyet Meydanı'ndaki programa, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Garnizon Komutanı Murat Şenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Güreş, İlçe Müftüsü Ali Toprak. Engeliler Derneği Başkanı Vahide Topal, Belediye Meclis Üyeleri Hasan Çelik , Raziye Kök, Chp İlçe Başkanı Fuat Canbaz, muhtarlar, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenin ardından Alaçam Engelliler Dernek Binası'nın açılışı gerçekleştirildi. Alaçam Engelliler Derneği Başkanı Vahide Topal yaptığı konuşmasında, dernek olarak amaçlarını engellilerin sosyal hayata adaptasyonlarını sağlamak, sosyal, kültürel faaliyetler yanında engelli hakları, engellilerin yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili konularda çalışma yapmak olduğunu söyledi.

Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar ise "Engellilik doğuştan değildir. Her an bizlerde birer engelli vatandaş olabiliriz. Ben bu vesile ile tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Günü'nü kutluyor, belediye olarak her türlü desteğe hazır olduğumuzu bilmelerini istiyorum" dedi.

Belediye Başkanı Hadi Uyar, kapalı pazar yeri altında bulunan bir ofisi derneğe tahsis ettiklerini söyledi.
Açılışın ardından davetlilere yapılan ikramla son buldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER