Alaçam Büyükşehir ile modernleşiyor

Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, “Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte koordineli olarak çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızın sonuçları ise gördüğünüz gibi Alaçam’ı daha da modernleştiriyor” dedi

Alaçam Büyükşehir ile modernleşiyor

2014 yerel seçimleriyle birlikte Büyükşehir’in olanaklarıyla tanışan Alaçam ilçesi, her yönüyle gelişmeye ve asırlık sorunları çözmeye devam ediyor. Yıllardır kavuşamadığı kent meydanına Büyükşehir eliyle kavuşan Alaçamlılar kent meydanının keyfini çıkarıyor. Gazete Gerçek’e konuşan ilçe sakinleri, “Öncesinde de elbette meydanımız vardı ama modern bir meydanımız yoktu. Burası tabiri caizse biraz dağınık ve düzensizdi. Geçen yerel seçimlerle birlikte biz de Büyükşehir’den hizmet alabiliyoruz. İşte hizmetin en büyük örneği bu. Biz bu meydana yıllardır hasretiz. Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı meydan gerçekten çok modern. İşte gördüğünüz gibi şu an Büyükşehir’in banklarında oturuyoruz” şeklinde konuştular.


BETON YOL İLE KÖYLÜLER ULAŞIMIN MODERNLİĞİ İLE TANIŞTI


Yıllardır ulaşım sıkıntısı çeken Alaçamlı köylüler ve dolmuş şoförleri ise beton yolların Alaçam ve kendileri için 40 yıllık hizmet olarak değerlendiriyorlar. Beton yolun her anlamda bir temizlik olduğunu kaydeden köylüler, her fırsatta Alaçam’a gelebiliyorlar.


İŞTE ALAÇAM’DA YAPILAN BETON YOLLARIN BİLANÇOSU


Büyükşehir Belediyesi’nin Alaçam ilçesinde beton yol çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Buna göre 50’nin üzerinde köy ve arter yolları beton yollar ile modernize edilerek taş ve toprak kurtuldu. Alaçam-Yukarıısırganlı, Alaçam Gül Kayası, Harmancık Gurup yolu, Akbulut ve Yakalar, Göçkün- Alba kent, Esen tepe-Madenler, Şirin tepe, Yenice Yukarıelma, Aşağıkoçlu Mahallesi, Demirci, Sancar, Örenli, Killik, Bekiroğlu, Kadıköy, Kışlakonak, Akbulut, Yeşilköy, Gökçe boğaz, Doyran şehit evi mevkii, Umutlu, Uzunkıraç, Vicikler gibi mahalleler Büyükşehir Belediyesi eliyle ya beton yolla kaplandı, ya da stabilize yo çalışması ve genişletilmesi yapıldı.

 

ALAÇAMLILAR BETON YOLLARDAN MEMNUN


Yaklaşık 50 farklı lokasyona yapılan beton yol çalışmaları Alaçamlıların takdirini topluyor. Gazete Gerçek’e konuşan Alaçamlı vatandaşlar ise hizmetlerden memnun olduklarını ve devamını beklediklerini kaydettiler. Yapılan sokak röportajında Gazete Gerçek’e konuşan ilçe sakinleri şunları söyledi: “Bu Alaçam’ın dili olsun da konuşsun. Tam 50 yıldır bu Alaçam’ın köylerine ne yol yapıldı ne iz. Biz bunu yıllardır bekledik ama olmamıştı. Şimdi ise Büyükşehir Belediyemizin ekipleri her gün çalışıyorlar. Bir sürü köyün yolunu tertemiz beton yol yaptılar. Biz şuan en konforlu şekilde Alaçam merkeze gelebiliyoruz. Tabi hala asfalt olmayan köyler var ama birden olacak iş değil.  Fakat çok komada olan köylerin yolları betonla yapıldı. Biz Büyükşehir’den razıyız.”

 

İÇME SUYU VE ALT YAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR


Yıllardır içme suyuna kavuşamayan köyler de Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla içme sularına kavuştu. Buna göre Alaçam ilçesinde Tepe Bölgesi, Vicikler, Umutlu, Köse köy 6 Milyon TL ile ihale edilerek içme suyu çalışmalarına başlanmış vaziyete ve devam ediyor. İhalesi yapılan ve inşaata başlamak üzere olan köyler ise, Etyemez, Bekiroğlu ve Killik. Öte yandan 10 yeni sondaj çalışması yapılarak içme suyu sorunu ortadan kaldırılmaya çalışılıyor. Yeni sondajlar ile birlikte ise Taşgelik, Tüfekli, Sancar köyleri asırlık sorun olan içme suyuna kavuştular.

 

BAŞKAN UYAR: BÜYÜKŞEHİR’DEN RAZIYIZ


Alaçam’daki Büyükşehir çalışmaları hakkında Gazete Gerçek’e konuşan Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar ise çalışmalar hakkında şunları söyledi: “Biz Alaçam Belediyesi olarak yetkilerimiz dahilinde tüm hizmetlerimizi halkımızla hızlı bir şekilde buluşturmaya devam ediyoruz. Bu anlamda yetkimiz dışındaki bazı major hizmetleri ise Büyükşehir Belediyemiz yapıyor. Büyükşehir Belediyemiz bu konuda ciddi anlamda başarılı. Hizmetleri zaten tüm ilçelerde de takdir topluyor. Biz de takdirle karşılıyoruz. Büyükşehir belediyemiz ile birlikte koordineli olarak zaman zaman çalışmalar da yapıyoruz. Bu çalışmalarımızın sonuçları ise gördüğüz gibi Alaçam’ı daha da modernleştiriyor. Bu anlamda Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum.”

 

Serhat TÜRK

 

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER