Akşener Depreminde Gözler Asarcık'ta!

MHP Lideri Bahçeli'nin rakibi Meral Akşener'i makamında ağırlayan, MHP'nin Samsun'daki tek belediye başkanı Şerif Kılağuz, “Sayın Akşener'in ziyaretinden onur duydum. Ümidimiz genel başkan adayı olması yönünde” dedi

Akşener Depreminde Gözler Asarcık'ta!

MHP İlkadım İlçe örgütünde, genel başkan adaylığı için Samsun'un ziyaret eden Meral Akşener’in mitingine katılan 4 yönetim kurulu üyesinin istifalarını alınmasının ardından gözler, Akşener'i makamında ağırlayan MHP'nin Samsun'daki tek belediye başkanı olan Şerif Kılağuz'a çevrildi. Asarcık Belediye Başkanı Kılağuz, "Akşener'in ziyaretinden onur duydum. İnşallah kendisi genel başkan adayı olacak" dedi.

TEKİN: KİMSEYİ FİŞLEMEDİK

MHP İlkadım İlçe Teşkilatı’nda yönetim kurulu üyesi Şakir Yılmaz, Alaattin İnanç, Yalçın Egemen, Hüsnü Sağlam’ın Meral Akşener’in toplantısına katıldıkları gerekçesiyle istifalarını istemesinin ardından, MHP'de toplantıya katılanların kimler olduğu yönünde çalışma yapıldığı iddialarına MHP İl Başkanı Taner Tekin yanıt verdi. Tekin, "Partimizde bu konuda herhangi bir çalışma yapılmamıştır. biz kimseyi fişlemedik. Genel Merkez'e de herhangi bir rapor hazırlamadık" dedi.

İLÇE BAŞKANININ KARARI

MHP İl olarak Akşener'in toplantısına katılanlarla ilgili bir işlem söz konusu olmadığını söyleyen Tekin "Bu arkadaşlarımızın istifaları İlkadım ilçe teşkilatı ile eski yöneticileri arasındaki bir durumdur. İlçe başkanımız kendi ilçesi için bir karar almış, istifalarını almış. Akşener'in programına katılmalarıyla ilgisi yok. Bizim de bu konuda hiçbir çalışmamız yok. Bu konuda hiçbir fişleme de yapılmadı" dedi.

KILAĞUZ HAKKINDA İŞLEM YOK

Taner Tekin, Samsun programında MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener'i makamında ağırlayan Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz hakkında da herhangi bir işlem yapılmayacağını ifade etti.

KILAĞUZ: HERKESİ AĞIRLARIM

MHP'li Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz ise, Meral Akşener'i ağırlaması konusunda kendisine ne Genel Merkez'den ne de İl Başkanlığı'ndan herhangi bir uyarı gelmediğini söyledi. "Biz ilçemize kim gelirse gelsin ağırlamakla mükellefiz, örflerimiz adetlerimiz bunu gerektirir" diyen Kılağuz, Meral Akşener'in genel başkan adaylığına destek verip vermediğiyle ilgili sorumuzu ise, "Sayın Akşener geldi ve bizi onurlandırdı. İnşallah kendisi genel başkan adayı olacak. Ümidimiz o yönde. Bu konuda benim fikrim MHP'nin artık iktidara yürümesi gerektiği yönünde. Bize iktidar lazım. Yüzde 10-12 oy MHP'ye yakışmıyor. Eğer MHP'yi Meral Akşener iktidar yapacaksa, onunla beraberiz. Biz partimizi yukarılarda görmek istiyoruz. Baraj altları, baraj seviyesi bize yakışmıyor. Biz partimizi iktidarda görmek istiyoruz" diye konuştu.Gülsüm ATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER