Akşener başka parti kuracak mı ?

MHP eski İl Başkanı Ömer Süslü, Meral Akşener ile ortak hareket ettiklerini ve başka parti kurma, geçme gibi bir düşüncenin şuan gündemde olmadığını söyledi.

Akşener başka parti kuracak mı ?
MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener’in Demokrat Parti’nin başına geçerek Milliyetçi Demokrat Parti adı altında yeni bir parti kuracağı iddia edildi. MHP İzmir eski İl Başkanı Musavat Dervişoğlu’nun bu organizeyi yaparak DP Parti Genel Başkanı Gültekin Onay ile de görüştüğü ve olumlu cevap aldığı öne sürüldü. 
SÖYLENTİLER ASILSIZ
Yeni parti söylentileri ile ilgili açıklama yapan eski MHP İl Başkanı Ömer Süslü ise söylentinin tamamen asılsız olduğunu ifade etti. Eski MHP İl Başkanı Ömer Süslü, “Meral Akşener, ‘Tek hedefim MHP’de Genel Başkan olmak, seçilirsem de MHP Genel Başkanı olarak genel seçimlere katılmak ve Başbakan olmak onun dışında başka bir alternatifimiz yok’ şeklinde beyan ediyor. Bizde onunla berber devam ediyoruz. Tüzük Kurultayının iptali ile ilgili açılmış ve halen devam eden bir dava süreci var. Bu süreç sonunda ya tüzük kongresinin geçerli olacağı yönünde karar alınacak ve tekrardan genel başkanlık için kongre sürecine girilecek. Eğer kongrenin yanlış yapıldığı yönünde karar çıkarsa tüzük kurultayı tekrardan yenilenecek” dedi.
İDDİAMIZIN PEŞİNDEYİZ
Süslü, “Biz şu an mahkeme sürecini takip ediyoruz. Onun dışında yeni bir parti çalışması yok olmayacak da. MHP’yi ve üç hilali iktidar yapmak için mücadele ediyoruz. Onun dışında başka bir alternatif planımız da yok. Yeni bir parti söylemlerine de kimse itibar etmesin. MHP bizim sevdalısı olduğumuz, bir dava partisi. Şu anki, MHP yönetiminin üç hilalin fikirlerini doğru temsil edemediğini ve bizim daha iyi yapacağımızı iddia ederek bir yola çıktık. Bu iddiamızın da peşindeyiz. Olmadığı takdirde ne yapacağımıza o zaman bakacağız. Siyaset yapma mecburiyetinde kişiler değiliz. Gider evimizde otururuz. Seçim zamanında partimize oy veririz. Görev verilirse çalışırız. Bu işi dallandırıp budaklandırıp farklı yerlere çekmenin bir anlamı yok” diye belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER