Akşener 29 Ekim'de Samsun'a gelmiyor

MHP'den istifa eden 5 meclis üyesi, Meral Akşener'in kuracağı partiye geçiyor. Akşener'in katılımıyla 29 Ekim'de Samsun'da yapılacağı belirtilen miting ise ileri bir tarihe alındı

Akşener 29 Ekim'de Samsun'a gelmiyor

29 Ekim'de yeni parti kuruluşunun ilk mitingini Samsun'da yapmaya planlayan Meral Akşener’in liderliğindeki parti için Samsun'da hareketlilik başladı. Yeni partinin Samsun'daki kuruluş çalışmalarının başında bulunan Ömer Süslü, bir süre önce MHP'den istifa eden belediye meclis üyelerinin yeni partiye geçeceklerini belirtti. Meral Akşener, Ümit Özdağ ve Koray Avcı'nın kuracağı yeni partinin Kurucu Samsun İl Başkanlığını üstlenen Ömer Süslü, MHP’den istifa eden meclis üyeleri Ali Şener, Recep Güleroğlu, Ali Kaplan, Mücahit Uydu ve Mustafa Keleş’in eski yol arkadaşları olduğunu anımsattı.

YENİ PARTİ 15 EKİM’DE KURULUYOR

15 Ekim’de İçişleri Bakanlığı’na kuruluş dilekçesinin sunulacağını belirten Ömer Süslü, “Partimizde yer alacak arkadaşlarımızın ismini açıklamak için önce partimizin faaliyete geçmesi gerekli. Ancak MHP’den istifa eden arkadaşlarımız gibi çok değerli kişiler partimizde yer alacak. Partimiz kurulduktan sonrada resmi görevlendirmeler yapılacak. Ancak şöyle bir olumlu taraf var; anketler yapılıyor 100 anketin 32’sinden olumlu yanıt alıyoruz. Yani oy vereceklerini söylüyorlar. Bu da demek oluyor ki güçlü muhalefetin sesini herkes duyacak” diye konuştu.

29 EKİM KARARINDAN VAZGEÇİLDİ

Meral Akşener’in kuracağı yeni parti çalışmasının yoğun bir şekilde 15 Ekim'e yetişmesi için tüzük çalışmalarının yapıldığını belirten Süslü, 29 Ekim’de Samsun’da yapılacak mitingin de ileri bir tarihe alındığını belirtti. 29 Ekim'in resmi tatil ve o gün çeşitli organizasyonların olmasından dolayı güvenlik zafiyeti söz konusu olabileceğini belirten Süslü, "Partinin tanıtım toplantısı Ankara’da olacak. Cumhuriyet Bayramı'nı, parti çalışmalarına alet etti dedirtmek istemiyoruz. Bu yüzden 29 Ekim'de Samsun’da olması söz edilen bu toplantının ileri tarihlerde düzenlenecek olan ilk miting gösterimi ile başlaması düşünülüyor. Daha sonra da tüm Anadolu karış karış gezilecek" dedi.

PARTİNİN ADI GİZLİ TUTULUYOR

Parti adının 15 Ekim'e kadar açıklanmayacağını da söyleyen Süslü, “Örneğin Koray Aydın’ın bahsettiği Merkez Demokrat Parti, başkaları tarafından hemen kuruldu. Bu yüzden isim gizli tutuluyor. 15 Ekim’de dilekçemizi İçişleri Bakanlığı'na teslim ettiğimizde, tüm Türkiye partimizin adını öğrenmiş olacak” diye konuştu.

Gülsüm ATİK

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER