Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı Açıldı

Samsun'un İlkadım ilçesinde Kazım Orbay İlkokulu “Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı”nın açılışı yapıldı

Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı Açıldı
Açılışa İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya, Okul Müdürü Şahin Akın, Okul Aile Birliği Başkanı Gülay Çavur, okul müdürleri, sınıf öğretmenleri, veliler ve öğrenciler katıldı.
Açılış öncesi konuşan Okul Müdürü Şahin Akın, “Bu sınıfın açılışında başta okul aile birliğinin, öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin büyük katkıları oldu. Burada bir ekip çalışması oluşturduk. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Projede emeği geçenlere teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, “İlimizde henüz yeni göreve başlamış bir milli eğitim müdürü olarak böyle güzel bir çalışmanın açılışına şahitlik etmek benim için gurur verici. Çünkü biz eğitimciler olarak yarının nesillerini, yarının kuşaklarını yetiştirme ve yarının zihinlerini inşa etme iddiasındayız. Eğitimin en temel amacı sağlıklı bireyler yetiştirmektir. Bugün Kazım Orbay İlkokulu’nda açılışını gerçekleştireceğimiz akıl ve zeka oyunları sınıfı öğrencilerimizin bilimsel temelli düşünme, proje temelli anlama becerilerini ortaya koymaları açısından son derece önemlidir. Çünkü biz hem öğrencilerimizi ulusal düzeyde, daha da hedefi ileriye koyacak olursak uluslararası düzeyde yetenek, kabiliyet ve imkanlarının ortaya çıkarılmasından sorumluyuz. Dolayısıyla ulusal ve uluslararası düzeyde yeteneklerin keşfi, bilimsel temelli düşünme, proje temelli hayata bakış açısını kazandırma açısından bu tür projelerin çok önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER