Akbaş'tan Cumhurbaşkanı'na tam destek

Samsun Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Akbaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milli seferberlik ilanına destek verdiğini belirterek, bir bölgede neler olup bittiğini muhtarların yanı sıra küçük esnafın da çok iyi bildiğini kaydetti

Akbaş'tan Cumhurbaşkanı'na tam destek

İstanbul ve Kayseri’de yaşanan terör saldırılarını en ağır şekilde kınayan Başkan Akbaş, “PKK terör örgütünün son zamanlarda yaptığı saldırılar köşeye sıkışmışlığının göstergesidir. İstanbul’daki terör olayında 44, Kayseri’deki terör olayında ise 14 olmak üzere toplam 58 vatan evladı şehit düşmüştür. Bu saldırıların hesabını hainler en kısa zamanda verecektir. Hiçbir şehidimizin kanı yerde kalmayacaktır” diye belirtti. Saldırılara Türk halkının en güzel cevabı verdiğini ifade eden Başkan Akbaş, “Yaşanan terör olaylarından sonra halkımız daha çok kenetlenerek düşmana karşı adeta bir olduğumuzu göstermektedir. Hain terör örgütleri bizleri topla tüfekle kesinlikle yıkamayacaktır. Biz bir ve beraber oldukça daha diri olacağız. Halkımız kesinlikle provokatörlerin oyununa gelmeden soğukkanlı bir şekilde tepkilerini göstermeliler” diye kaydetti.


EMNİYET GÜÇLERİNİN YANINDAYIZ


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milli seferberlik ilanına tam destek verdiğini belirten Başkan Akbaş, “Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz hafta muhtarlarla yaptığı toplantıda teröre karşı milli seferberlik başlatmış, mahallelere gelen yabancı ve şüpheli kişileri ihbar etmelerini söylemişti. Bir mahalleye gelen şüpheliler muhtarların yanı sıra esnafın da dikkatinde olmalı. Küçük esnafımız bulunduğu mahallede neler olup bittiğini iyi bilir. Esnaf olarak mahallelerde daha dikkatli ve temkinli olmalıyız. Terör belasından kurtulmak için bugün dünkünden daha çok emniyet güçlerine yardımcı olmalıyız” diye konuştu.

 

Sezer SEZER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER