Akan'dan Erzurumlu'ya Yasak!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Adayı Prof Dr. Kenan Erzurumlu, üniversite yönetiminin kendisine ayrımcılık yaptığını öne sürdü

Akan'dan Erzurumlu'ya Yasak!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından aday olan öğretim üyelerine toplu mail atma hakkı verildi. Bilgi İşlem tarafından sağlanan imkanı rektör adayları kullanmaya devam ederken adaylardan Kenan Erzurumlu ise bu haktan mahrum bırakıldı. İlk başta maillerini gönderdiğini kaydeden Erzurumlu, “Yönetim tarafından beğenilmeyen maillerimin gönderiminin yasaklandığını öğrendim” dedi.

‘SEÇİME GÖLGE DÜŞTÜ’

Rektörlük seçimi öncesinde öğretim adaylarına toplu mesaj atmak için tanınan hakkında tüm adaylara tanındığını ifade eden Erzurumlu, “Üniversite yönetimini eleştiren mesajlarım birilerini rahatsız etmiş olacak ki mesaj hakkım engellendi. Sayın Rektör Hüseyin Akan hak ve hukuktan bahsederken, demokratik bir ortamda geçmesini umduğumuz rektörlük seçimi yarışmasına gölge düşürmüştür. Tüm adaylara toplu mesaj hakkı devam ederken eleştirisel mesajlarım kimleri rahatsız etti de benim mail atmam engellendi” diye sordu.

MAİLLERİ ENGELLENDİ

Gönderdiği maillerde yönetim anlayışı başlığı altında tarihten alıntılar yaparak mesajlar verdiğini belirten Erzurumlu, “İlk engellenen mailimde, ‘Sizlere demokrasi katılımcı yönetim ve şeffaflık vaat ederek alışılagelmiş seçim öncesi söylemlerinde bulunmayacağım. Zira bu söylemlerde bulunarak yönetime gelenlerin tamamının sözlerini unuttuklarını beraberce gördük’ Türk Tarihinde önemli bir yere sahip olan Timur'un Tüzükatı’ndan da bazı örnekler vererek, gönderdiğim mailim maalesef öğretim üyelerine ulaştırılmadan engellendi” dedi.

‘AKAN’I NEDEN RAHATSIZ EDİYOR?’

Erzurumlu, “İkinci mailimde Yusuf Has Hacib’in Kutadgu Bilig adlı meşhur eserinden de örnekler vererek öğretim üyelerine, ‘Öğretim üyeleri karınlarını doyurmak peşinde olan grup mudur? Yoksa aklı ve idealleri ile geleceği şekillendiren kişiler midir?’ diye sordum. Bu mesajımda iletilemeden engellendi. Rektör Hüseyin Akan’ın talimatıyla engellendiğini öğrendiğim mesajlarım Akan’ı neden rahatsız etmiştir?” diye tepki gösterdi.

 

Sezer SEZER

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER