AK Parti'nin Görülmeyen Kahramanları

AK Parti Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, hedeflerinin siyasete kadının elinin daha güçlü bir şekilde değmesi olduğunu söyledi

AK Parti'nin Görülmeyen Kahramanları
Göreve geldiği 15 Mart 2015 tarihinden bugüne kadar yaptıkları 1 yıllık çalışmalar hakkında bilgi veren AK Parti Samsun İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, “Partimiz içerisinde alınan her görevin, hizmette bir bayrak yarışı olduğu düşüncesi içerisindeyiz. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte, 15 Mart 2015 tarihinde, bayrağımızı devraldık. Bu bayrağı daha yukarılara taşıyabilmek adına, ‘Durmak yok, yola devam’ dedik. Kadının siyasete girmesi ve siyasetin içerisinde aktif olarak rol alması, Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan döneminde de zirve yapmıştır. Hedefimiz, siyasete kadın elinin daha güçlü bir şekilde değmesidir” dedi.
Sadece seçim döneminde değil, her zaman vatandaşların yanında olduklarının altını çizen Keser, “AK Parti Samsun İl Kadın Kolları Başkanlığı olarak, göreve geldiğimiz bir yıllık süre içerisinde, muhtaç ailelerimize ramazan ayında 6 binden fazla koli yardım yaptık. Ramazan ayında, 27 iftar sofrası açarak, ihtiyaç sahibi ailelerimizle birlikte olduk ve ekmeğimizi onlarla paylaştık. Ulaşabildiğimiz birçok eve Kur’an-ı Kerim götürdük ve ailelerimizin manevi duygularının güçlenmesine bir nebze olsun katkı sağlamaya çalıştık. Özel gün ve haftalarda günün anlam ve önemine ilişkin programlar gerçekleştirdik. Örnek vermemiz gerekirse, Yaşlılar Haftası'nda, il yönetimimiz ve ilçe yönetimlerimiz olarak huzurevlerimize ziyaretler yaptık. Samsun’da kadınlarımızın istekleri, talepleri ve hedefleri doğrultusunda 17 ilçemizde de araştırmalar yaparak, onları dinleyerek, kadınlarımızın sesi olmaya çalıştık. Kısacası ben ve yönetimim sadece seçim döneminde değil, her zaman sahada olan ve insanların yüreğine dokunan bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürdük ve sürdürmeye de devam edeceğiz. AK Parti, kuruluşundan bu güne kadar din, dil, ırk, mezhep ve siyasi görüş gözetmeksizin, ulaşabildiği herkese ulaşan bir politika yürütmüştür. Biz de bu doğrultuda, herhangi bir ayrım gözetmeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biz Samsun’da kadınlarımızın sesi olmaya çalıştık ve bu sesin daha da yüksek çıkması için çabalarımızı sürdürüyoruz. Kadınlarımızın siyasette, ticarette, aile hayatında ve iş yaşamında herhangi bir problemle karşılaşmaması için de elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER