AK Parti'nin Genel Başkan Adayı Açıklanıyor

AK Parti'nin 22 Mayıs'ta yapacağı kongre öncesi 81 ilde aynı anda il teşkilatları tarafından basın toplantısı düzenlendi. Genel Başkan adayı bugün saat 13:00'da açıklanıyor.

AK Parti'nin Genel Başkan Adayı Açıklanıyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,ilçe belediye başkanları ve partililerin katılımı ile basın toplantısı düzenleyen  AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel,"Seçilecek olan Genel Başkanımızla birlikte, bu “Kutlu Yürüyüşe Devam” edeceğiz." dedi.
"BU BİR BAYRAK YARIŞIDIR"

Göksel, "Partimiz, 22 Mayıs Pazar günü Ankara Arena Kapalı Spor Salonunda ikinci olağanüstü büyük kongresini yapacaktır. Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu AK Parti’nin Genel Başkanlığını yürüttüğü bu süreç içerisinde AK Parti’nin ileriye gitmesi, AK Parti’nin ilkelerinin daha çok pekişmesi, çeşitli politikalarımızın güncellenmesi için son derece önemli, son derece kıymetli çalışmalara imza atmıştır.Bu bir bayrak yarışıdır. Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığı bayrağı, kendi kararıyla olağanüstü genel kongrede yeni Genel Başkanımıza devredecektir. Bu bayrak yarışının içerisinde Sayın Genel Başkanımız, Genel Başkan ve Başbakan olarak üstün gayretler göstermiştir, önemli başarılara imza atmıştır. Bundan sonra da yeni kongrede seçilecek yeni Genel Başkanımız ve Başbakanımızda aynı çalışmaları gayretle ve basiretle sürdürecektir.
AK Parti’nin Genel Başkanlığı ve Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanlığı son derece kıymetli makamlardır. Bu önemli makamların kıymetini ve değerini AK Parti kadroları çok iyi bilir.AK Parti kongreleri her zaman demokrasi şöleni havasında geçmiştir ve yine bütün AK Parti teşkilatları ile birlikte kongremizin demokrasi şöleni havasında geçmesi için Ankara Arena’da olacağız. Bu vesileyle kongremizin bütün AK Parti camiasına ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER