AK Parti’nin adayı Mustafa Demir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayının Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Mustafa Demir olduğunu açıkladı

AK Parti’nin adayı Mustafa Demir

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen partisinin Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’nda 40 ilin belediye başkanını açıkladı. Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında adaylarının Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Mustafa Demir olduğunu açıkladı.

KARADUMAN: HAYIRLI OLSUN

Aday tanıtım toplantısına katılan AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman da, Mustafa Demir’e destek vererek, twitter hesabından; “Genel Başkanımız, liderimiz Erdoğan’ın teşrifleriyle İstanbul'da gerçekleşen aday tanıtım törenindeyiz. Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mustafa Demir, partimize ve şehrimize hayırlı olsun” açıklamasını yaptı.

MUSTAFA DEMİR KİMDİR?

Mustafa Demir, 18 Ocak 1961'de Trabzon Şalpazarı'nda doğdu. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Safiye’dir. Mimar, sanayici; Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitirdi. 4 yıl kamu hizmeti yaptı. Mimarlık, yapı müteahhitliği ve ticaret işiyle uğraştı. Atakum Belediyesi Belediye Meclisi Üyeliği görevinde bulundu. 22 ve 23. Dönemde Samsun Milletvekili seçildi. 22 ve 23. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı olarak görev yaptı. 60. Hükümette Bayındırlık ve İskân Bakanlığı görevini üstlendi. Demir, evli ve 5 çocuk babasıdır.

Gazete Gerçek: Tolga Bilgicü
 

Gercekbizde.com

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 16:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 4 yıl Önce

vaybe vatandaşı kimse takmadı

SIRADAKİ HABER