AK Parti Samsun İl Koordinatörü: Samsun gündemde yok

AK Parti Samsun İl Koordinatörü Cumhur Ünal, Samsun'da son günlerde özellikle Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz üzerinde yoğunlaştırılmaya çalışılan istifa haberlerine sert çıktı. Ünal, "Bu iddiaların tamamı yalan ve belediye başkanlarımızı yıpratmaya yöneliktir. Samsun ile ilgili alınan ya da alınmış herhangi bir karar yoktur" dedi

AK Parti Samsun İl Koordinatörü: Samsun gündemde yok

AK Parti Samsun İl Koordinatörü Cumhur Ünal, Samsun'da Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz dahil olmak üzere bazı ilçe belediye başkanlarının istifasının istendiği yönünde yayınlanan haberlere tepki gösterdi. Ünal, "Bu süreç ile ilgili sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ağzından çıkmayan hiç bir söz ya da cümle kesinlikle doğru değildir. Hiç kimse bu süreci suiistimal etmesin" dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZ ZATEN AÇIKLIYOR

samsunkenthaber.com.tr'ye konuşan Cumhur Ünal, AK Parti'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın genel başkanlığında yenilenme sürecine gidildiğini ve metal yorgunluğu bulunan il ve ilçe başkanları ile birlikte belediye başkanlarının da bu doğrultuda değiştirilmesi ile ilgili bir çalışma yürütüldüğüne dikkati çekti. Cumhur Ünal, "Hiç kimse bu süreci kesinlikle suiistimal etmesin. Mevcut sürecin, ismi gündemde olmayan il, ilçe ya da belediye başkanlarının üzerinde baskı ya da farklı algı oluşturacak şekilde kullanılmasına asla izin vermeyiz. Bu süreç ile ilgili sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ağzından çıkmayan hiç bir söz ya da cümle kesinlikle doğru değildir. Bu süreci basın yayın organları da suiistimal etmemelidir. Farklı sebep ve niyetleri olanlar bu süreci, kullanarak belediye başkanlarımızın üzerinde baskı ve korku oluşturmaya çalışmasın.  Eğer istifası istenen biri varsa sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan zaten bunu kamuoyuna kendisi bizzat açıklamaktadır. Bunun dışında aslı astarı olmayan bilgileri kamuoyuna yayanlar, AK Parti'ye zarar vermektedir" diye konuştu.

SAMSUN GÜNDEMDE YOK, İDDİALAR YALAN

Samsun'da istifası istenen belediye başkanı olup olmadığı ile ilgili de konuşan Cumhur Ünal, "Samsun ile ilgili kesinlikle istifası istenen bir belediye başkanımız yok. Ne Sayın Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz beyin ne de diğer ilçe belediye başkanlarımızın istifasının istendiği ya da isteneceğine dair bir karar ve bilgi ortada yok. Bu iddiaların tamamı yalandır ve bu iddialar belediye başkanlarımızı yıpratmaya yöneliktir. Samsun ile ilgili alınan ya da alınmış herhangi bir karar yoktur" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER