AK Parti'de kongrelere 'Büyükşehir' ayarı

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, il başkanları toplantısından, Büyükşehirlerde ertelenen ilçe kongrelerine, Büyükşehir olmayan illerdeki kongreler tamamlandıktan sonra başlanması kararı alındığını söyledi

AK Parti'de kongrelere  'Büyükşehir' ayarı

16 Nisan referandumunun ardından partisinin yeniden başına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, değişimin sinyalini “Metal yorgunluğu” ifadesiyle vermişti. Büyükşehirlerde eylül ayında başlayan ilçe kongreleri, il başkanlıkları konusundaki istişareler nedeniyle ertelenirken, 2 gündür devam eden il başkanları toplantısında büyükşehir statüsündeki illerde ilçe kongrelerinin bir süre daha ertelenmesi kararı çıktı. Büyükşehirler konusunda son derece dikkatli ve titiz bir çalışma yapıldığı öğrenilirken, Samsun teşkilatıyla ilgili değerlendirmelerin sürdüğü öğrenildi.

12 İL BAŞKANININ İSTİFASI İSTENMİŞTİ

AK Parti'de 19 Ağustos’tan itibaren ilçe kongreleri yapılmaya başlanırken, bu süreçte 12 il başkanının istifası istenmişti. İstifa eden il başkanlarının yerine gelecek isimler ile ilgili mülakatlar sonucunda önce 7 ilin dün de 3 ilde daha yeni il başkanlarına yönelik atama yapıldı. İstifası alınan 2 il başkanlığına da önümüzdeki günlerde atama yapılacak.

GÖKSEL: BÜYÜKŞEHİRLERDE SONRA YAPILACAK

Öte yandan AK Parti'de Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan İl Başkanları toplantısından, daha önce ertelenen ilçe kongreleriyle ilgili yeni bir karar alındı. AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, büyükşehirlerdeki ilçe kongrelerinin bir süre daha yapılmayacağını, büyükşehir olmayan illerdeki kongreler tamamlandıktan sonra büyükşehirlerde ilçe kongrelerine başlanacağını söyledi.

ERDOĞAN, BÜYÜKŞEHİRLERDE TİTİZ

AK Parti Genel Merkezi'nin büyükşehirlerdeki il başkanlarının belirlenmesi konusunda çok titiz bir çalışma yürüttüğü öğrenilirken, başta Büyükşehirlerdeki milletvekilleri olmak üzere, sivil toplum örgütleri ve gençlik ve kadın kollarındaki yöneticilerin de görüşlerinin alındığı öğrenildi. Bu kapsamda AK Parti'de Samsun teşkilatı ve kongre süreçlerine ilişkin değerlendirme ve istişarelerin devam ettiği belirtildi.

2019’DAKİ SEÇİM ÇOK ÖNEMLİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın il kongresinde teşkilatlara yönelik önemli mesajlar verdiğini belirten Muharrem Göksel, "Cumhurbaşkanımız 'Biz tembel olamayız, çok çalışacağız' dedi. 2019 yılındaki seçimler çok önemli. O yüzden değişim ihtiyacı olan yerlerde değişikliğe gidilmesi çok doğal. Bu bir bayrak yarışıdır. Hiç kimse AK Parti'den daha önemli değil" dedi. 

ERDOĞAN: BİRBİRİMİZLE UĞRAŞMAYALIM

Öte yandan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yapılan il başkanları toplantısında teşkilatlardaki değişimle ilgili önemli mesajlar verdi. Erdoğan, "Zorlu bir imtihan bizi bekliyor. Sadece kendimiz ve partimiz için değil. Ülkemizin ve milletimizin geleceği için de bu imtihana sıkı şekilde hazırlanmamız şart. Hep birlikte çok çalışacağız. Ben sizlere güveniyorum. Ama birbirimizle lütfen uğraşmayalım. Bu partinin bir yönetim kadrosu var. Ve bu yönetimle taban arasındaki ilişkileri hep birlikte güçlendirmemiz lazım. Burada el ele vereceğiz. İnşallah bu işi en ideal noktaya taşıyacağız. Bir defa nefsi olduğumuz sürece başaramayız. Hesabi değil hasbi olacağız ki neticeye varalım" dedi.

3 İL BAŞKANLIĞINA ATAMA YAPILDI

Bu arada AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından partinin bazı il başkanlıklarına yapılan atamaları duyurdu. Mustafa Ataş, Erdoğan ile yapılan istişare sonucu Çankırı İl Başkanlığına Celal Kaman, Karabük İl Başkanlığına da İsmail Altınöz'ün getirildiğini kaydetti.

Gülsüm ATİK

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2017, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER