AK Parti'de beklenen temayül gerçekleşti

AK Parti Samsun İl Başkanı’nın belirlenmesi için temayül yoklaması gerçekleştirildi. Mevcut başkan görevindeyken ilk defa temayül yoklaması gerçekleşiyor.

AK Parti'de beklenen temayül gerçekleşti

AK Parti, Samsun'u 2019 seçimlerine taşıyacak il başkanı ve il yönetiminin belirlenmesi amacıyla beklenen temayül yoklamasını gerçekleştirdi.
İstifa etmesi istenmediği halde, AK Parti'de ilk kez mevcut il başkanı dururken, teşkilatların il başkanlığında kimi görmek istediklerine ilişkin temayül yoklaması Samsun'da yapıldı. AK Parti Karadeniz Bölge Koordinatörü Hacı Turan ve Samsun İl Koordinatörü Cumhur Önal tarafından gerçekleşen temayül yoklamasında, milletvekilleri, belediye başkanları, Samsun merkezdeki 4 ilçenin başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, İl kadın kolları başkanı ve yönetimi, ilçe kadın kolları başkanları, il gençlik kolu başkanı ve yönetimi, ilçe gençlik kolları başkanları, büyükşehir meclis üyeleri, eski milletvekilleri, eski il başkanları sandık başına gitti.

İL BAŞKANI İÇİN SORULAR 

AK Parti Karadeniz Bölge Koordinatörü Hacı Turan ve Samsun İl Koordinatörü Cumhur Önal, belediye başkanları ve belirledikleri isimlerle de özel görüşmeler gerçekleştirdi. Temayüle katılanlara ‘Samsun'da değişim gerekiyor mu?’, ‘Mevcut başkanımız var, şu şu isimler de. Sizce kim il başkanı olmalı?’ sorusu yöneltildi.  Temayül yoklamasının ardından, diğer kriterlerin ve değerlendirmelerin yapılmasıyla 3 il başkan adayı genel merkez tarafından belirlenecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın programına göre de 10 gün içerisinde belirlenen isimler Ankara’ya davet edecek. Üç aday son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına çıkacak.

GercekBizde.com
 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER