AK Parti'de 7 ilçe başkanının istifa istendi

AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıda 7 ilçe başkanının istifası istendi. İki ilçede temayül gerçekleşecek, iki ilçe başkanıyla da yola devam edilecek.

AK Parti'de 7 ilçe başkanının istifa istendi

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Hacı Turan, AK Parti Genel Merkez İl Koordinatörü Cumhur Ünal, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman ve 16 ilçe başkanının katılıyla gerçekleşen toplantıda kritik karar çıktı.

AK Parti il başkanlığında gerçekleşen toplantıda 7 ilçe başkanının istifasının istendiği öğrenildi. İlkadım, Asarcık, Kavak, Ayvacık, Alaçam, Ladik ve Yakakent AK Parti ilçe başkanlarının değişimi yönünde karar verildi. İlçe başkanlarının istifaları istenirken, 19 Mayıs ilçe başkanı daha önce istifa etmişti. 17 ilçesi bulunan Samsun’da Terme, Çarşamba, Salıpazarı, Havza ve Atakum ilçe başkanlığı kongresi 2017 son aylarında yapılmıştı. Toplantıda bu ilçe başkanlarıyla ilgili devam kararı çıkarken, Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven ve Vezirköprü İlçe Başkanı Halil İbrahim Doğan için başka adaylarla birlikte temayül yoklaması yapılması kararlaştırıldı.

Canik İlçe Başkanı Ercan Eler ve Tekkeköy İlçe Başkanı Yusuf Güngör ise görevlerine devam edecek. Toplantı sonrasında her hangi bir resmi açıklama yapılmazken, il başkanlığından istifalarla ilgili kamuoyuna bilgi verileceği açıklandı.

İSTİFASI İSTENEN İLÇE BAŞKANLARININ İSİMLERİ

AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol

Ayvacık İlçe Başkanı Kadir Kızılkan

Ladik İlçe Başkanı Fikret Baştan

Alaçam İlçe Başkanı Ali Şengül

Yakakent İlçe Başkanı Sefer Tek

Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel

Asarcık İlçe Başkanı Hami Karakaş.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2018, 19:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bafra Ovası
Bafra Ovası - 4 yıl Önce

Bafra niye bırakmıyor başkanlığı?Koltuğu bırak artık tuncay.Bengüllü kalmadı işe yerleşmeyen.Bizde iş istiyoruz.bengüllü değiliz diye her kapı yüzümüze kapanıyor.tuncay yurduseven istifa etmeli.

vatan
vatan - 4 yıl Önce

fikret baştan kimseye iş görmüyor zaten kendine müslüman

SIRADAKİ HABER