'Ailemle Spor Yapıyorum' Projesi Samsun'da!

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gençlerin aileleri ile birlikte vakit geçirmeleri, beraber spor yapabilmeleri açısından hayata geçirdiği “Ailemle spor yapıyorum” projesi, Samsun’da büyük ilgi gördü.

'Ailemle Spor Yapıyorum' Projesi Samsun'da!

Projenin gördüğü ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç: “Sporu seven bir toplum oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

25 ve üzeri tüm yaş guruplarından katılımların olabildiği projede, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı 81 il müdürlüğünün spor tesisleri, atletizm sahaları ve kapalı spor salonları gibi birçok tesis kullanılıyor. Tüm illerde uygulanan  projede spor aktiviteleri, etkinlikler, il müdürlüklerinde görevli antrenör ve uzmanlar tarafından yürütülüyor.

İlkadım ilçesinde bakanlığa bağlı tesislerde yapılan proje Samsunlular tarafından ilgiyle karşılandı. Projenin Samsun’da gördüğü ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, etkinlik sayesinde spor yapmayı seven bir toplum oluşturmayı amaçladıklarını söyledi. Bu projeyi çok önemsediklerini ifade eden Bakan Çağatay Kılıç, “Ailemle Spor Yapıyorum etkinliği, çok sayıda anne ve babaya çocuklarıyla birlikte oyunlar oynamaya, spor yapmaya teşvik etti. Etkinliğimize katılan tüm ailelere sonsuz teşekkür ediyorum” dedi. Ailelerin çocuklarıyla birlikte spor yapmalarının kendilerini çok sevindirdiğini kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, şöyle konuştu:

“Ailelerin çocuklaryla birlikte spor yapmalarını sağlayarak sporla iç içe olan bir toplum oluşturmayı hedefliyoruz. Eskiden aileler çocuklarının spor yapmalarına izin vermez, hatta buna mani olmak için çaba sarfederlerdi. Ancak gelinen noktada bu durumun değiştiğini, ailelerin çocuklarını spora teşvik ettiğini, hatta onlarla birlikte spor yaptıklarını görüyoruz. Bakanlık olarak bu tür çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Projenin başarılı bir şekilde ilerlemesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER