Ahmet Akbaş: 'Çifte Bayram Yaşıyoruz'

Samsun Tuhafiyeciler Odası Başkanı Ahmet Akbaş , “Ramazan Bayramı için vatandaş alışveriş yaparak esnafı mutlu ederken hükümet ise bayram öncesi açıkladığı ekonomi paketi ile esnafa çifte bayram yaşattı” dedi

Ahmet Akbaş: 'Çifte Bayram Yaşıyoruz'

Yaz sezonunun başlaması ile birlikte tekstil sektöründe bir nebze olsun canlılık yaşandığını kaydeden Başkan Akbaş, “Tekstil sektörü de dahil çoğu sektör adeta zor günler geçirmekte. Yaz sezonunun başlaması ile bazı sektörlerde bir nebze olsun canlılık yaşandı. Fakat bu canlılık yaramıza mehlem dahi olmamıştı. Ramazan Bayramı alışverişi ile esnafın kasasına para girdi, piyasa canlandı” diye belirtti.

BAYRAM ESNAFI RAHATLATTI

Küçük esnafın borç yükü altında ezilmeye devam ettiğini dile getiren Başkan Akbaş, “Son zamanlarda yaşanan terör olayları Samsun’daki birçok esnafı da olumsuz yönde etkiledi. Küçük esnaf sıkıntılı süreçten geçerken dükkan kirasını dahi ödemekte zorluk çekiyor. Kepenk kapatmak zorunda kalan küçük esnaf Ramazan Bayramı ile bir nebze olsun rahatladı. Samsun’un en işlek caddeleri olan Mecidiye ve Fatih Sultan Mehmet Caddeleri Bayram arefesinde alış veriş yapmak isteyen vatandaşlarla doldu taştı. Bu hareketlilik esnafın da yüzünü güldürdüğü gibi borçlarına derman oldu” diye belirtti.

EKONOMİ PAKETİ BİZİ MUTLU ETTİ

AK Parti hükümetinin bayram öncesinde açıkladığı ekonomi paketi ile esnafın çifte bayram yaşadığını da sözlerine ekleyen Başkan Akbaş, “Piyasanın durgunluğu her ne kadar bayramlarda değişse dahi bayram sonrası esnaf yine eski haline dönüyor. Fakat AK Parti hükümetinin üzerinde çalıştığı ve Başbakan Yıldırım’ın açıkladığı ekonomi paketi esnafı mutlu etti. Açıklanan pakete ülke ekonomisine katkı sağlayacak çok farklı maddeler yer alırken küçük esnafın borç faizinden kurtulmasını sağlayacak maddelerinde yer alması bizleri muştu etmiştir. Piyasanın canlanmasına ve küçük esnafın ödemelerinde kolaylık getirecek olan ekonomi paketinin bir an evvel hayata geçmesini umut ediyoruz” diye belirtti.

 

Sezer SEZER

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER