Afganlı Komiser Adayları Asarcık'ı Gezdi

Sivas Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü'nde eğitim gören Afgan komiser adayları Samsun'un Asarcık ilçesine gezi düzenledi.

 Afganlı Komiser Adayları Asarcık'ı Gezdi

Türkiye ile Afganistan arasında 2011 yılında yapılan anlaşma kapsamında Sivas Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü'nde eğitim alan komiser adayları Asarcık ilçesinin doğal güzelliklerini gezdi.

Asarcık Belediye Başkanı Mustafa Belur ev sahipliğinde Afganlı komiser adayları Samsunum 2. Gemisi ile doğal güzellikleriyle öne çıkan Suat Uğurlu Baraj Gölü'nde gezi turu yaptı. Grup daha sonra Orhangazi Mahallesi Keyf-i Seyyah Evinde Türk kahvesi eşliğinde sohbet etti.

Belur, Sivas Polis Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Nursal Bilkay ve Afganlı öğrencileri ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek ilçe hakkında bilgiler verdi.

Asarcık ilçesinin adeta saklı bir cennet olduğunu dile getiren Belur, "İlçemiz doğa meraklıları ve gezginleri için gerçekten büyük bir nimet ve bu vesile ile de her geçen gün büyük bir kitle tarafından takip ediliyor. İnsanların gezmek için uğrak noktalarından biri olma yolunda hızla ilerliyor. Yaptığımız turizm noktasındaki çalışmalarımızla İlçemiz zamanla yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası, vazgeçilmez mekanı olacaktır."dedi.

Sivas Polis Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Nursal Bilkay ise Asarcık ilçesinin doğal güzellikleriyle insanı kendine hayran bıraktığını ifade ederek ilçedeki doğal güzelliklerin konrunması gerektiğini söyledi.

Okullarında eğitim alan Afganlı öğrencilerin 4 aylık eğitim sürecinin ardından komiser yardımcısı olarak ülkelerinde polis teşkilatına katılacağını dile getiren Bilkay, "Eğitimde temel amacımız demokratik değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı suç ve suçlu ile etkin mücadele edecek polis yetiştirmek. Eğitim vermemizin yanı sıra öğrencilerimizi motive etme amaçlı gezilerde düzenliyoruz. Son dönemlerde Samsunun saklı cenneti olarak göz dolduran ve adından sıkça söz ettiren Ayvacık’a gezi düzenlemek ve öğrencilerimizi bu doğa harikası ilçeyi gezdirmek istedik."ifadelerini kullandı.

Belur, ziyaretin anısına öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER