Afacan AVM'den 1919 fidan projesine tam destek

Karadeniz'in en büyük ev ve işyeri donatım merkezi olarak bir ilke imza atan Afacan AVM, yine bir ilke daha imza atıyor. Afacan AVM, TEMA Vakfı Samsun İl Temsilciliği'nin ‘1919 Fidan’ kapsamında ‘100. Yıl Kurtuluş Ormanı’ projesini destekledi

Afacan AVM'den 1919 fidan projesine tam destek

Afacan AVM alanında dün Kazım Özdemir İlkokulu ve Malazgirt İlkokulu'nun katılımları ile 168 öğrenci ile birlikte gerçekleştirilen etkinlikte; milli mücadelenin 100. yılına özel olarak ilk fidanların dikildi, fidanlara can sularının verilmesi ile devam eden etkinlik, öğrencilerin bestelediği ‘Ormanlarımız’ ve ‘Çevre’ konulu şarkılar ve şiirlerle renklendi.

BU TÜR PROJELERİ DESTEKLİYORUZ

Etkinlikte günün anlam ve önemine binaen açıklama yapan Afacan AVM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Abanoz, “TEMA Vakfı Samsun / İl Temsilcisi Leman Özay gelerek; ‘Geleceğimizin teminatı olan çocuklara doğa eğitimleri verilerek doğaya sorumlu tutum, değer ve davranışları kazanmalarının sağlayacak çocukların tohumdan yetiştirdikleri fidanların ‘100. Yıl Kurtuluş Ormanı’ kurulması ve bu orman da yer alması planlanıyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun ilk adımlarını 1919’da güzide şehrimiz Samsun’a çıkarak atmıştı. İlk adımlarının 100. Yılının ilk fidanlarını birlikte dikelim mi ne dersiniz?’ dediklerinde çok heyecanlanmıştım. Bugün o anlamlı etkinliğimizi gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Ağaç yaş iken eğiliyor, çevre bilinci de ancak küçük yaşlarda kazandırılabilir. Afacan AVM ailesi olarak, insan ve çevre ilkelerini her zaman en önde tutarız ve bu münasebet ile sosyal sorumluluk projelerini destekliyoruz” diye konuştu.

ABANOZ: BİZİM İÇİN GURUR VERİCİ

Mehmet Akif Abanoz; ayrıca Afacan AVM, TEMA Vakfı Samsun İl Temsilciliği ve Samsun Orman İşletme Müdürlüğü’nün işbirliğinde gerçekleşen proje, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Fidanlık Müdürlüğü, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, İlçe Belediyeleri, Uğur Okulları, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSTO) ve Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği (EKOBİD) Samsun ili genelinde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerin de dahil olduğu bu büyük işbirliğinin içerisinde Afacan AVM olarak bulunmanın gurur verici olduğunu belirtti.

ÖZAY: BENİ ÇOK ONURE ETTİ

Etkinlikte konuşan TEMA Vakfı Samsun İl Temsilcisi Leman Özay ise “Afacan AVM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Abanoz, bunun gibi diğer sosyal sorumluluk projeleri için de geldiğimde tüm hassasiyetiyle yardımcı oldu. Türkiye’de pek çok noktada, ekonomik kalkınma niyetiyle doğal varlıkların ikinci plana atıldığını üzülerek görüyoruz. Oysa, Samsun’da Afacan AVM olarak bu bilincin olmaması doğayı hep birinci planda tutması beni çok onure etti” şeklinde konuştu. Leman Özay, ayrıca bu kapsamda gerçekleştirilen etkinliklere destek veren Afacan AVM’ye teşekkür ederek TEMA Vakfı tarafından hazırlanan plaketi takdim etti.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER